Аби люди не скаржилися, «влада» висуває їм підозри в екстремізмі... Ось так

Джерело:  vchasnoua.com  /  18:01, 22 Вересня 2023

Репресії нового рівня: маріупольців звинувачують в екстремізмі, бо вони скаржаться на відсутність житла та компенсації

Окупанти в Маріуполі зносять пошкоджені будинки, аби побудувати нові для іпотеки. Натомість мешканцям зруйнованих квартир не надають ні нового житла, ні виплат.

Пошкоджені будинки зносять аби побудувати квартири для іпотеки/ Фото: Андрющенко Time

Аби люди не скаржилися, «влада» висуває їм підозри в екстремізмі.

Маріупольцям, які незадоволені відсутністю компенсацій та пишуть скарги на бездіяльність окупаційної влади, приходять повістки. Їх викликають до Будьонівського районного псевдосуду міста Донецька. Місцевих підозрюють в екстремізмі, повідомляє радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«Ну, рано чи пізно це повинно було статись. Живеш обманутий на вулиці? Замість твого житла будують іпотеку для русні? У твою квартиру розселили окупантів? При всьому цьому щось не подобається? Точно екстреміст. Новий рівень репресій. До „чорного ворону“ залишилися лічені дні», — каже Андрющенко.

На відсутність виплат маріупольці скаржаться у місцевих чатах. Мало того, що люди лишилися без житла, то вони ще й змушені бігати через це по судових установах.

«РФ не була б РФ, якби з новими будинками не виникло проблем. Нове бюрократичне пекло в Маріуполі — тепер із компенсацією втраченого житла. Люди ледве вижили під обстрілами, місяцями ховалися від смерті у підвалах, а зараз їх продовжують мучити папірцями та біганинами інстанціями», — розповідає місцевий.

Доказом репресій є історії місцевих. Одна з яких стосується людей, які мешкали по проспекту Нахімова, 82. Спочатку постраждалу п’ятиповерхівку знесли, потім заднім числом намалювали протокол про знесення будинку — щоб усе було «в рамках закону». Мешканцям обіцяли компенсувати житло в межах трьох місяців, але невдовзі з’ясувалося, що на місці колишнього будинку вже ведеться якесь будівництво.

«Будується не будинок для компенсації втраченого житла, а квартири на іпотеку. Вже оголосили старт продажу, але цін не вказали. При цьому, якщо ви зателефонуєте за вказаним номером, менеджер розповість про можливі планування, переваги й навіть вартість: середня ціна за квадратний метр — близько 96 тисяч рублів», — розповідає маріуполець.

Що з мешканцями колишнього будинку на Нахімова, 82? Багато хто з них досі не може домогтися компенсацій за знищені квартири. Наприклад, багатодітній сім'ї із семи осіб прийшла відмова через те, що матері в спадок дістався маленький сарай площею 8 кв. м, де немає газу та водопроводу. Мовляв, навіщо вам нове житло, годі й хатини.

Взяти іпотеку в новому будинку, що будується, теж неможливо. Зараз у Маріуполі як компенсацію дають 35 тис. руб за квадратний метр, а це втричі менше за реальну ціну на нерухомість у місті. «Мер» окупаційного Маріуполя обіцяв, що у центрі з’явиться до 114 іпотечних будинків на місці знесених. І всі вони не для компенсації житла — просто новобудови на продаж.

«Усіх маріупольців кинули на житло та ремонти. Зате як урочисто клялися і трубили з кожної праски на весь світ «все відновимо, все справедливо повернемо, буде місто-сад», — пише місцева жителька.

Люди, що залишились без квартир тепер змушені жити прямо на вулиці, відеодоказ цьому опублікував Андрющенко.

«Те, що ви бачите — open-air квартира по проспекту Миру 110 в центрі Маріуполя. Ні, це не маргінали. Просто люди, в яких демонтували квартири й замість них отримали нічого. Абсолютно. От і вся правда про „турботу“ та „відновлення“ від окупантів», — додав Андрющенко.

https://t.me/andriyshTime/13631

Вгору