Бережемо серце. Як правильно підніматись сходами радять в Інституті серця

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  11:38, 9 Грудня 2022

В умовах постійних відключень світла, власники квартир в багатоповерхівках стикнулись з необхідністю часто підніматись та спускатись сходами, і дуже часто відчувають сильну втому, задишку, та навіть болі у грудях вже після декількох хвилин навантажень

Рекомендації оприлюднили кардіологи Інституту у соцмережі.

Що робити і як не нашкодити своєму серцю та здоров’ю:

1. Фізичне навантаження повинно бути поступовим – від слабкого до середнього. Не намагайтесь відразу швидко та з поривами подолати сходи.

2. Починайте підніматись в середньому чи повільному ритмі. Робіть зупинки через 5-5 хвилин на 1-2 хвилини, за цей період серце встигає відновити ритм.

3. Не змінюйте ритм. Якщо вам необхідно піднятись на 10 й поверх, робіть це в одному, максимально спокійному ритмі.

4. При спусканні сходами важливо берегти коліна, та не давати їм надмірного навантаження, адже навіть незначна травма може значно ускладнити і підйоми і спуски в подальшому.

5. Спускайтесь обережно, повільно та без стрибків. Не поспішайте, будьте уважні. Намагайтесь ставати на повну стопу та розподіляйте навантаження на обидві ноги.

Такі прості, але дієві поради, допоможуть вам не тільки привести до форми ноги та сідниці, а й потренують серце та зроблять його більш витривалим.

Вгору