«Білі янголи» рятували людей із Мар'їнки, яку постійно обстрілювали окупанти. На основі цих подій журналіст-розслідувач Арндт Ґінцель створив фільм, аби в черговий раз показати світу страшні злочини росіян.
Фото: Нацполіція
На міжнародному фестивалі «DOK Leipzig» документального та анімованого кіно покажуть фільм про евакуаційну команду, яка рятує людей на Донеччині.
Фестиваль відбудеться з 8 по 15 жовтня. На ньому представлять кінострічку «Білий Янгол — Кінець Мар'їнки» режисера Arndt Ginzel. Фільм відзнятий за участі поліцейського екіпажу «Білий Янгол», повідомляється на сайті фестивалю.
У фільмі йдеться про евакуацію людей із Мар'їнки, що на Донеччині. Люди розповідають журналістам-розслідувачам про пережите горе.
«У Мар’янці проживало майже 10 тис. людей, попри те, що місто зазнавало постійних атак з боку проросійських сепаратистів з 2014 року. Навесні 2022 року почалася ескалація війни, Мар'їнка потрапила під сильний артилерійський вогонь. Практично всі жителі були змушені покинути місто. Вивести їх допомогла місцева поліція», — йдеться в описі до фільму.
Один із поліцейських — Василь, герой цього фільму. У білому фургоні, який населення охрестило «Білим ангелом». Він разом із колегами витягували мирних жителів з лінії вогню, діставали поранених і загиблих. Камера на шоломі Василя зафіксувала драматичні події їхніх місій: евакуацію наляканих людей із підвалів, надання першої допомоги важкопораненим, поспішне збирання особистих речей, болісні та постійні розставання.
«Журналіст-розслідувач із Лейпцига Арндт Ґінцель та його знімальна група приїхали на схід України аби поспілкуватися із врятованими людьми. Вони розповіли про втрати, біль і горе, а також про надії та мрії. „Білий ангел — кінець Мар'їнки“ — це більше, ніж фільм про війну. Це документ людяності та прагнення до миру», — додає DOK Leipzig.
Нагадаємо, «Білі янголи» — це поліцейський екіпаж, який щодня розшукує та евакуює постраждалих людей.
Перші евакуації поліцейські проводили на автомобілі білого кольору — це була автівка швидкої допомоги. З того часу їх почали називати «Білими янголами»