Бої за свободу: десята річниця з визволення Слов’янська, Краматорська, Дружківки та Костянтинівки

Джерело:  vchasnoua.com  /  13:07, 5 Липня 2024

Рівно 10 років тому сили АТО звільнити Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку та Костянтинівку від російських бойовиків

Події березня-квітня 2014 року є одними із найважчих в історії України, оскільки 10 років тому російські бойовики вперше окупували частину Донецької області.

Однак вже протягом червня-липня 2014-го українські війська зупинили просування окупації та звільнили від бойовиків частину захоплених територій.

Так, 5 липня 2014 року українські прапори замайоріли над вільним Слов’янськом, Краматорськом, Дружківкою та Костянтинівкою.

Нагадаємо, що Слов’янськ був захоплений російськими терористами 12 квітня. Спроби визволити місто від окупантів 13 та 24 квітня виявилися невдалі, тому командування АТО розпочало облогу, поступово звужуючи кільце оточення. У травні сили АТО закріпилися на стратегічній висоті Карачун поблизу Слов’янська. У червні було знищено укріпрайон бойовиків у Семенівці, а 1−4 липня українці визволили низку передмість, зокрема, Миколаївку. Усвідомивши марність подальшого опору, 5 липня бойовики залишили Слов’янськ та втекли до Донецька.

12 квітня 2014 року. Слов’янськ/ Фото з відкритих джерел

Також 12 квітня, того ж року, окупанти захопили Краматорськ. Бої на околицях міста тривали у травні та червні. Однак, лише після втечі терористів зі Слов’янська 5 липня, до них приєдналися також окупанти з Краматорська, і місто перейшло під контроль сил АТО.

Дружківку терористичні угрупування зайняли наприкінці квітня 2014 року. Проте, облоги й бойових дій у місті не відбувалося. Бойовики залишили Дружківку і відійшли до Донецька у той самий день, коли були звільнені Слов’янськ та Краматорськ.

Костянтинівку бойовики окупували 28 квітня. 4 травня українські військові спробували звільнити місто. Найзапекліший бій тривав за телевежу Костянтинівки. Однак звільнення міста відбулося лише через два місяці, коли бойовики «днр» втекли до Донецька разом з іншими терористами.

Блок-пост бойовиків/ Фото з відкритих джерел

Блок-пост бойовиків/ Фото з відкритих джерел

Нині наша держава переживає набагато складніший сценарій кровопролитної війни. На жаль, деякі міста Донеччини окуповані вдруге й повністю знищені росіянами. Однак варто пам’ятати, як би важко не було, після найтемнішої ночі завжди наступає світанок. Віримо, що всі міста України будуть вільними.

«Спільними зусиллями ми вигнали росіян тоді. Виженемо і зараз — раз і назавжди!», — написав голова Донецької ОВА Вадим Філашкін з нагоди річниці звільнення донецьких міст.

https://t.me/VadymFilashkin/3111

https://www.facebook.com/watch/?v=218543989207311

Вгору