Біонічний протез руки та технології для розвідувальних БПЛА: студенти КПІ показали свої розробки

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  13:17, 26 Листопада 2023

Інноваційні розробки команди студентів ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського та ГО «Розвиток ІТ освіти» були гідно представлені на Web Summit 2023, який щойно завершився у Португалії

Студенти КПІ представили наукові розробки на найбільшій ІТ-конференції світу

Інноваційні розробки команди студентів ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського та ГО «Розвиток ІТ освіти» були гідно представлені на Web Summit 2023, який щойно завершився у Португалії.

Цього року у Лісабоні на найбільшій ІТ-конференції світу, яка зібрала понад 70000 учасників, було представлено 25 українських стартапів та скейлапів, три з яких були презентовані студентами та науковими керівниками Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Про це «Вечірньому Києву» повідомили в ГО «Розвиток ІТ освіти»

Стенд команди на Web Summit 2023 привернув неабияку увагу відвідувачів. Із розробками українських студентів ознайомилась Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Марина Михайленко.

Студенти розповідають про свої розробки Марині Михайленко. Фото: Софія Шовікова

«Зараз триває війна. І всі в Україні зосереджені на досягненні однієї спільної мети — Перемозі! Одночасно Україна вже сьогодні розбудовує своє майбутнє з більш сучасною та інноваційною економікою, що стане частиною європейської. Саме такі проєкти, які представлені сьогодні, можуть стати технологічним проривом у завтра, просуваючи нашу країну на лідерські позиції», — відзначила Марина Михайленко.

«ГО „Розвиток ІТ освіти“ долучається до цього заходу вже вдруге. Перший візит відбувся у 2021 році, тоді представляли розробку студентів КПІ робота-асистента HU-Bot зі штучним інтелектом, — розповідає співзасновник ГО та меценат Анатолій Бойко. — Цього разу ми представили три актуальні розробки — біонічний протез руки, дрон для дослідження водойм та технології для розвідувальних БПЛА, що долають ворожі засоби радіоелектронної боротьби».

Прототип біонічного протеза руки з використанням штучного інтелекту створила команда студентів. Головна перевага розробки — повна автономність. Протез оснащений камерою, що в режимі реального часу розпізнає об’єкти за допомогою вбудованої нейронної мережі. Після ідентифікації об’єкта система автоматично обирає оптимальний алгоритм захоплення. Користувач може керувати протезом за допомогою жестів і голосових команд.

Розробники використали доступні компоненти та 3D-друк, щоб зробити винахід дешевим і доступним. Це дозволить значно розширити коло людей, які зможуть скористатися перевагами сучасних технологій у протезуванні.

Розробки студентів КПІ

Також студенти КПІ за сприяння ГО «Розвиток ІТ освіти» розробили автоматизовану систему для дослідження водойм під назвою «Дрон». Ця багатофункціональна система поєднує в собі найсучасніші технології та штучний інтелект. Це дуже важливе для збереження природи та зміцнення нашого середовища.

«Дрон» може самостійно облетіти задану акваторію, здійснити фото- та відеозйомку, а за допомогою штучного інтелекту — розпізнати сміття та інші об’єкти на поверхні водойми. Також він може автоматично забирати проби води, розпилювати спеціальні речовини для нейтралізації деяких видів забруднень, скидати рятувальний засіб для потопаючих, фіксувати порушників правил риболовлі тощо.

Українська делегація в Португалії. Фото: Софія Шовікова

Проєкти студентів приємно вразили експертів та зацікавили низку інвесторів. Серед гостей стартап-стенда команди були акціонерка компанії «Арсенал страхування» Марина Авдєєва, керівний партнер Unit.city Костянтин Євтушенко, інвестор інноваційного простору HUB 4.0 Валерій Омельченко та багато інших.

Нагадаємо, що ГО «Розвиток ІТ освіти» було засновано за ініціативи випускників КПІ та за прикладом найкращих технологічних світових вишів, таких як Massachusetts Institute of Technology (MIT) Friends.

Головна задача: створити відповідні світовим трендам умови для розвитку українських студентів в IT.

Нагадаємо, у КПІ також розробляють колінний протез для поранених військових.

Вгору