Був ниточкою, яка поєднувала мешканців міста:спогади про відомий центр відпочинку «Победа» в Бахмуті

Джерело:  vchasnoua.com  /  13:12, 17 Червня 2023

Кінотеатр «Победа» на початку 2000-х був занедбаним та доживав свої останні дні. Однак, його вирішили оновити та трансформувати в сучасний розважальний центр для людей різного віку

Будівлю кінотеатру «Победа» у 2007 перетворили на розважальний центр. Сюди приходили усі містяни, для дітей проводили майстер-класи, заклад став місцем, яке об'єднувало мешканців. Російські окупанти вщент зруйнували будівлю, і тепер від кінотеатру залишились тільки спогади.

Фото: Олександр Сотников

Кінотеатр «Победа» на початку 2000-х був занедбаним та доживав свої останні дні. Однак, його вирішили оновити та трансформувати в сучасний розважальний центр для людей різного віку.

Заклад в новому амплуа відкрили у 2007 році. Вікторія Лещинер, яку запросили на посаду директорки ще на стадії вводу будівлі в експлуатацію, пригадує, що центр грав велику роль у житті міста, пише «Свій дім».

«Я брала участь у проєкті, продумувала стратегії. Не дивлячись на те, що це був бізнес, цілі й задачі якого заробляти, ми робили багато безкоштовних заходів для дітей та молоді. Підтримували міські та волонтерські ініціативи. Кожні вихідні влаштовували свята для дітей. Було багато майстер-класів, де вони малювали, ліпили, танцювали», — розповідає вона.

Розважальний заклад працював із талановитою молоддю та влаштовував марафони в підтримку дітей-сиріт.

«Співпрацювали з Анною Боковою, яка створювала цікаві проєкти для молоді. Багато концертів привозила журналістка Гаяне Авакян. До нас приїжджав письменник і музикант Сергій Жадан. Коли він завітав вперше, ми навіть скасували кіносеанс та зробили безкоштовний виступ», — пригадує Вікторія.

Кінотеатр «Победа» у 1980-ті. Фото з сімейного архіву Василя Бірюкова

Останній день роботи розважального центру був 23 лютого 2022 року. Тоді заклад зачинили, щоб не ризикувати життям співробітників та відвідувачів, хоч в місті було відносно спокійно. При евакуації практично нічого не забрали, не знали, що вивозити та куди — на той момент ніхто не знав, де буде безпечно.

Демонстрація народних костюмів. Фото з соцмереж

Закохана пара в кінотеатрі. Фото з соцмереж

«Йде війна, ми звикли до болю. Я не буду брехати й казати, що нічого не відчуваю. Це була справа мого життя, ми зробили дуже багато. Це був не просто заклад, а місце зустрічі, дуже важливе для багатьох. І зараз ми це все втратили — не тільки я, багато хто. Спустошення. Але ж війна», — розповів Вільному радіо власник розважального центру «Победа» Володимир Бабенко.

У центрі був один з найбільших кінозалів у регіоні з повністю новим обладнанням та згідно з усіма нормами збереження звуку. А ще — дитячий центр «Бабуїн», кав’ярня-піцерія Pizzania, нічний клуб «Bananas» та кафетерій «Koriza. До слова, у розважальному центрі було бомбосховище, в якому ховалися місцеві. Його облаштувало керівництво центру на початку вторгнення.

«Я виїхала у середині березня 2022 року. Деякий час була на зв’язку з тими, хто залишився в місті. А згодом інформацію про руйнування дізнавалася з інтернету», — каже пані Вікторія.

Жінка також зізнається — про свій будинок у Бахмуті говорити не хоче і розуміє, що дива не станеться:

«Поїхати зі свого дому — це важке рішення для кожного українця. Ти стоїш біля будинку й пригадуєш кожну картинку щасливого життя. Тебе тримає кожна річ. Вона наче тебе зв’язала і ти не можеш рушити з міста. Але це все матеріальне, воно не повинно нас тримати. Найцінніше — це життя».

Зараз дехто зі співробітників РЦ «Победа» захищає країну на фронті, хтось працює у тилу. Центр був місцем, яке відвідували усі. Сам ж заклад був ниточкою, яка пов’язувала людей. Тепер у мешканців лишилися тільки спогади.

Зруйнований центр. Фото: соцмережі

Вгору