Військовий стан, комендантська година та часті повітряні тривоги позбавляють українців своєчасної медичної допомоги. У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, як у цей непростий час працює "швидка" та хто може розраховувати на допомогу.
Фото: https://t.me/mozofficial
Telegram-каналі відомства йдеться, що "швидка" продовжує працювати щодня і виїжджає на виклики навіть під час комендантської години. При цьому пацієнтам слід пам'ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги:
- Телефонуйте 103 при невідкладних станах, які загрожують життю та здоров'ю людини і можуть призвести до різкого погіршення стану: проблем з диханням, критичних кровотеч тощо.
- Диспетчер швидкої спілкується з абонентом та приймає рішення про подальші дії. Якщо є підстави, він спрямує бригаду до пацієнта. Якщо таких підстав немає, то консультацію можуть надати телефоном.
- Рішення про госпіталізацію приймає лікар швидкої бригади на основі симптомів конкретного пацієнта.
- Бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. У разі повітряної тривоги можлива затримка виїзду бригад.
- В умовах активних бойових дій у червоній зоні (при інтенсивному обстрілі) швидка може не виїхати на виклик.
МОЗ рекомендувало громадянам бути обережними, прислухатися до сигналів повітряної тривоги і, по можливості, евакуюватися із зон, де йдуть інтенсивні обстріли. Перебуваючи у безпеці, ви зменшуєте навантаження на лікарів та екстрені служби.