Чому озеро Тельбин влітку стає місцем паломництва

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  15:20, 22 Червня 2024

На дивовижні німфеї приїжджають дивитись кияни з усіх куточків міста

Мешканці Березняків називають своє озеро Тельбин місцем сили і натхнення та спокою. Причому таким його зробила купка місцевих активістів. Непосидючі березняківці зібрались та власними силами висадили в озері сад німфей. У цю пору водяні квіти саме квітнуть та стають справжнім магнітом для киян з усього міста.

Озеро Тельбин влітку стає місцем паломництва: на дивовижні німфеї приїжджають дивитись кияни з усіх куточків міста

Цей водяний сад почали створювати 6 років тому і щороку доповнюють новим сортами. Враження, що тут присутні усі відомі види цих неймовірних рослин, які ще відомі як латаття, водяна лілія, водяний лопух, збаночки, листоплуг, ломич, лопатник, русальний квіт, умич білий, купава.

Наразі тут квітнуть одразу кілька кольорів латаття від чисто білих ніжно-рожевих тонів до насичених червоних відтінків.

І хоча німфеї мають дуже короткий термін цвітіння – всього близько 4 днів, зате квітують все літо, а гібриди аж до осені. При цьому окремі екземпляри живуть до 22 років. Крім того, німфея – єдина рослина, яка мільйони років без будь-яких морфологічних змін існує у флорі України.

Озеро з німфеями завдяки фото та дописам у соцмережах стало справжньою візитівкою Березняків, і місцеві дуже пишаються результатами своїх зусиль.

Нагадаємо, одного року німфеї ледь не загинули через крадійку, яка переколошматила усю водяну клумбу.

Вгору