Про це розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
За його словами, кияни позитивно відгукуються про цей експеримент з відмовою від косіння та з висаджуванням луків на обраних ділянках
Парк на Троєщині з використанням злакових трав. Фото: Київзеленбуд
Ця практика чудово прижилася і не лише створює привабливі та естетичні ландшафти, але й сприяє збереженню біорізноманіття. Такі підходи в озелененні мають безпосередній вплив на екологічну стійкість міста. Саме тому продовжимо створення ділянок з декоративними луками та ділянок без скошування і в цьому році”, – зазначив Олександр Возний.
Відтак, у кожному районі вже визначили ділянки, на яких висадять декоративні луки та застосують підхід відмови від косіння. Натуральний ріст трав передбачений на 39 локаціях, а ще на 17 планується використання сумішей трав декоративних луків.
Гендиректор “Київзеленбуду” Юрій Бахмат уточнив, що підхід натурального росту трав застосують переважно в міських парках, а декоративні луки висадять на транспортних розв’язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг.
Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилком та нектаром) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття. Основними видами догляду за декоративними луками є полив та прополювання“, – додав посадовець.
Нагадаємо, Місто розпочало експеримент щодо європейського підходу захисту біорізноманіття у 2023 році. Торік у Києві засіяли різнотрав’ям 25 ділянок в межах експерименту з декоративними луками – карта.