У основу однієї з казок покладена реальна історія українського військового Олександра Чайки, який втратив ногу у бою з окупантами.
Для дітей, які переживають травматичний досвід війни, випустили збірку терапевтичних аудіоказок «Таємні історії маленьких і великих перемог». Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки України.
Це збірка оповідань із терапевтичним ефектом для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Книга спрямована на психологічну підтримку українських дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.
Облкладинка аудіокниги
Авторка казок — дитяча письменниця Таня Стус. А перевірила історії на нетравматичність для дитячої психіки дитяча психологиня Світлана Рой.
«Терапія казкою — це можливість, перебуваючи у безпечному просторі, торкнутися складних тем та „вивести“ їх на поверхню. В будь-який момент можна зупинити казку, щоб дистанціюватись від того, що зараз недоречно чи занадто вразливо. Усі історії обережно вибудовані, аби слухання та читання книги було безпечним і терапевтичним», — розповідає Світлана Роиз.
Безкоштовно послухати аудіокнигу можна на платформі «АБУК», у розділі «Аудіо» в мобільному застосунку MEGOGO на смартфонах на базі «iOS» та «Android», а також в автомобілях із аудіосистемою «Android Auto» та «Apple CarPlay».
Тим часом Кіра Найтлі озвучила військовий щоденник 12-річної харків’янки.
Це зворушливий щоденник юної української біженки з Харкова Єви Скалієцької. Дівчина розповідає про дванадцять днів, які назавжди змінили її життя. Під час бомбардувань вона з бабцею провела цей час у підвалі. Єва записала усе, що відбувалось з нею у ті дні, що відображає погляд на війну очима дитини.