Іспит для визначення рівня володіння українською мовою зазнав змін. Зокрема, до нього додали завдання й збільшили час на його виконання.
Про це повідомив Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь.
Окрім тестових завдань, до письмової частини іспиту тепер входитиме написання тексту на визначену тему. Водночас Кремінь уточнив, що його усна частина залишиться без змін — це монологічне висловлювання.
«Впевнений, що ці зміни суттєво покращать можливість в повному обсязі визначити рівень володіння державною мовою особою-претендентом на посаду державної служби», — сказав він.
Для держслужбовців іспит тепер триватиме не 30 хвилин, як раніше, а годину.
Люди, які хочуть отримати громадянство України, а також іноземці та особи без громадянства, які хочуть підтвердити свій рівень державної мови, матимуть дві з половиною години, щоб виконати завдання іспиту. Раніше їм на це давали дві години.
Мовний омбудсмен зазначив, що уряд ухвалив ці зміни ще 27 жовтня, на День української писемності та мови. Запровадять їх із 1 січня 2024 року.
Більше про тест
Люди, які мають намір отримати громадянство України, зобов’язані засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою, тобто скласти іспит з української.
За рік від моменту запровадження такого іспиту на його складання зареєструвалася 701 людина. Успішно склали екзамен 627 людей.
Іспит для держслужбовців «засвідчує зміст і обсяг знань, умінь та навичок з української мови, які забезпечують її використання як засобу успішної комунікації в офіційній сфері», йдеться в програмі іспиту.
Під час іспиту держслужбовці мають продемонструвати високий рівень комунікативної компетентності у всіх видах мовленнєвої діяльності: читанні, слуханні, письмі, говорінні.