Дітки з донорськими нирками з “Охматдиту” їдуть додому: є навіть «брат і сестричка по нирці»

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  09:27, 30 Июля 2022

До війни в найбільшій дитячій лікарні України вийшли на темпи трансплантацій, коли діти отримали нирку за декілька місяців. Органи переправляли літаками та вертольотами з інших регіонів, де знаходився донор

Як зазначили в “Охматдиті”, три перші пересадки нирки від часу повномасштабного вторгнення РФ в Україну пройшли успішно. Нирки прижилися, тож діти покинули лікарню, яка була їх домом декілька років.

7-річна Софія та 11-річний Максим були одними з перших, хто повернувся. Після евакуації вони стали не просто сусідами: тепер вони мають нирки від одного донора. Родина 41-річної жінки, якій констатували діагноз смерть мозку, погодилась віддати органи на пересадку. Оперували дітей в один день: Максим пішов на пересадку об 11, Софійка була наступною. Максим побачив 2 братиків та сестру, з якими не зустрічався 2 роки. Софійка на згадку подарувала власноруч зроблений браслет своєму «брату по нирці».

Третій пацієнт, 9-річний Ярослав, якому успішно пересадили нирку, має дещо іншу історію. В Охматдиті він пробув лише 1,5 місяця. Лікарі з’ясували, що мама Наталія підходить як донор. Жінка каже, що не сумнівалась ані хвилини та вирішила віддати одну нирку єдиному сину.

Про кожну з цих історій можна зняти кіно. Там були і сльози, і відчай, і роки очікування. Та диво все-таки сталося не завдяки, а попри всі труднощі та війну.

Хірург-трансплантолог Олег Годік зазначає: «Зараз ареал доставки органів в Охматдит обмежений Київщиною. Попри це три успішні пересадки — це сигнал, що Охматдит повертається на довоєнні потужності».

Ярославу, Максиму та Софії на згадку про виписку волонтерка та благодійниця Охматдиту Кристина підготувала подарунки, про які вони мріяли. Ярослав отримав велосипед, Софійці подарували ляльковий будинок, а Максим ще в палаті почав збирати Феррарі з лего-конструктора. На питання про мрії діти відверто губляться, адже головне їх бажання — нова нирка — вже здійснилося.

До слова, в Інститут серця відбулася п’ята трансплантація серця за цей місяць.

Наверх