Два новітні катери для Морської охорони вже прибули з Франції до України

Джерело:  dumskaya.net  /  18:37, 8 Червня 2023

Нагадаємо, 2019 року Україна і Франція уклали міжурядову угоду, у межах якої французьке підприємство OCEA зобов'язалося побудувати для нашої країни 15 катерів типу FPB98 MKI

Першу пару новітніх українських катерів для Морської охорони, побудованих у Франції, наприкінці травня доставили в Україну.

Днями турецький блогер виклав відео їхнього транспортування через протоку Босфор у Чорне море.

Катери завантажили на транспорт GAJA (IMO 9273791) і 10 травня судно вийшло з французького порту Сен-Назер. Рано вранці 23 травня суховантаж пройшов Босфор, а наступного дня ошвартувався в румунській Констанці.

Нагадаємо, 2019 року Україна і Франція уклали міжурядову угоду, у межах якої французьке підприємство OCEA зобов'язалося побудувати для нашої країни 15 катерів типу FPB98 MKI. Ще п'ять планували збирати на миколаївському суднобудівному підприємстві «Нібулон».

Сума контракту — 136,5 мільйона євро, 85 відсотків з яких кредитується французькою стороною. Катери поставляються в Україну без озброєння.

Довжина французьких кораблів — 32 метри, екіпаж 13 осіб, максимальна швидкість — 35 вузлів (65 км/год), дальність ходу — 1200 миль за швидкості у 12 вузлів.

За інформацією з французьких джерел, крім двох відправлених катерів, на сьогоднішній день на заводі OCEA в різному ступені готовності перебувають ще шість корпусів.


СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!

Вгору