Фахівці розповіли про змій Півдня України, як їх розпізнати та кого варто остерігатися (фото)

Джерело:  usionline.com  /  11:57, 12 Червня 2024

В Україні мешкає 10 видів змій, і серед них немає жодної смертельно отруйної

На водних об'єктах, в лісосмугах та полях нерідко зустрічаються з дикими тваринами, зокрема зі зміями. В Україні мешкає 10 видів змій, і серед них немає жодної смертельно отруйної. Однак деякі з них за певних умов можуть бути небезпечними.

Про це розповіли у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

Вуж звичайний

Зазвичай вуж – сірого кольору без візерунків, але інколи може мати якийсь візерунок. Головна ознака – жовті «вушка» на голові, які присутні майже у всіх звичайних вужів. Вужі люблять озера, річки, копанки, болота й інші місця, де є вода. Восени вужі можуть прямувати на зимівлі, весною – мігрувати в пошуку пари, але для людини не несуть небезпеки.

Водяний вуж

У водяного вужа є варіації кольору: може бути сірий, темно-бурий, оливковий. Він має дуже виразний шаховий малюнок. Для людини цілком безпечний. Ця досить мирна істота харчується невеликою рибою, добре плаває, часто відпочиває на суші та вміє шипіти.

Полоз сарматський

Занесений до Червоної книги України. – це велика рептилія, довжина якої може становити 1,5-2 метри. Добре лазить по деревах і кущах. Харчується гризунами, ящірками, птахами та яйцями. При зустрічі з людиною, полоз, швидко рухаючись, намагається втекти до сховища. При неможливості втекти виявляє неабияку агресивність.

Жовточеревий полоз

Одна з найбільших змій. Є інформація про екземпляри близько 2 метрів довжиною. Цей полоз однотонний (може бути оливковим, сірим, коричневим), але має жовте черево. Зазвичай їх можна зустріти у степу, чагарникових заростях, біля доріг, кам’янистих гірських схилах, болотистих місцевостях.

Відрізняється надзвичайною агресивністю. У випадках наближення людини не намагається сховатися, а згортається спіраллю, шипить та здатен стрибнути до 1,5—2 м, намагаючись завдати удару в обличчя. Суттєвої шкоди людині заподіяти не здатен.

Вгору