Фейковий «голова Криму» Аксенов заявив про нібито «рекордний врожай» на півострові

Источник:  arc.construction  /  17:39, 3 Августа 2022

Агресор включають у «кримській врожай» крадені з Херсону та Мелітополю зернові

Як ми вказували десять діб тому, станом на 19 липня, пропаганда окупантів заявляла, що у Криму ними зібране більше одного мільону тон зернових та зернобобових, із «планом» зібрати в 2022 році до 1,5 мільйонів тон. Це вбачалося у цілому не цілом фейковою цифрою, адже у окупованому Криму в 2021 році було зібране ті самі 1,5 мільони тон зернових, та загалом «найкращим врожаєм» за окупації вважалися 1,7 мільони тон.

При цьому нами констатувалося, що за умов застосування на окупованому півострові більш застарілих аграрних технологій, техніки й сортів насіння російські загарбники хизувалися рік тому досягненням у найкращих господарствах врожайності зернових в «цілих» 30 центнерів з гектару, у той час коли середня врожайність на Херсонщині в 2021 рокі становила більше 42 центнерів з гектару.

Тепер пропаганда загарбників істотно «змінила ситуцацію» та фейковий «голова Криму» Аксенов заявив про нібито «рекордний врожай» на півострові а саме загальним обсягом у 2,1 мільйони тон. При цьому таке раптове «перевищення» окупантами нещодавнього плану чітко корелює із обсягами злочинно вивезеного російськими загарбниками з окупованого материкового півдня України зерна.
Прикладом місяць тому представник українського міністерства аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив про з початку масштабного вторгнення росія вивезла з нових окупованих територій не менше 400 тисяч тон зерна; очевидно що в рамках збору врожаю 2022 року за останній міцяць ця цифра істотно збільшилася.

Таким чином агресор злочинно включив у «кримській врожай» 2022 року щонайменше значну частину викрадених з півдня материкової України зернових, із очевидною метою – як «приховати» результати власного мародерства, так й з пропагандистською «демонстрацією успіхів кримських аграріїв».

Наверх