Франція припиняє космічну співпрацю з агресором: чи був «кримський слід»?

Джерело:  arc.construction  /  10:12, 15 Серпня 2022

Як уже багаторазово повідомляла наша Асоціація, російські загарбники, починаючи з 2014 року, послідовно намагалися включити у спільні з європейцями космічні проекти злочинно захоплене в Криму обладнання Національної космічної агенції України, таке як радіотелескоп «РТ-70»

Як заявив заступник директора російського Інституту космічних досліджень з питань забезпечення проекту «ЕкзоМарс» Олег Корабльов, Франція відмовилася від планів створення спільно з росією приладу для орбітального апарату, який Індія планує запустити до Венери.

Сам проект «ЕкзоМарс» («ExoMars») – це спільна астробіологічна програма Європейського космічного агентства (ЄКА) та держкорпорації агресора «Роскосмос» з дослідження Марса, основною метою якої був пошук доказів існування в минулому та сучасному житті на червоный планеті.
В рамках цієї програми було здійснено запуск автоматичної міжпланетної станції «ЕкзоМарс-2016» та планувався запуск станції «ЕкзоМарс-2022». «ЕкзоМарс-2016» складався з орбітального апарату, що спускається («Скіапареллі»), він був запущений 14 березня 2016 року ракетою-носієм «Протон-М» з космодрому Байконур.

19 жовтня 2016 року космічна станція вийшла на орбіту супутника планети, але пізніше апарат «Скіапареллі» розбився при спробі посадки на марсіанському плато Мерідіану.

Як уже багаторазово повідомляла наша Асоціація, російські загарбники, починаючи з 2014 року, послідовно намагалися включити у спільні з європейцями космічні проекти злочинно захоплене в Криму обладнання Національної космічної агенції України, таке як радіотелескоп «РТ-70».

Нами в 2021 році були направлені в космічні агенції цивілізованих країн, включаючи ЄКА, докази злочинних спроб використання даного обладнання, зокрема призначеного для телеметрії космічних апаратів у далекому космосі, для російсько-німецького проекту «Спектр-Рентген-Гамма» у сфері розвитку «глобальних навигаційних систем» нового покоління, які Кремль планував використовувати для розвитку власних ракетних озброєнь.

Зазначимо, що радянська «марсіанська» програма також свого часу забезпечувалася телеметрією саме з «РТ-70», а власне в самій росії є лише одна альтернативна подібна установка, розташована на Далекому Сході. Цікаво, що втрата відправлених до Марса радянських апаратів «Фобос-1» та «Фобос-2», які «велися» саме кримським радіотелескопом, дуже нагадує інцидент 2016 року зі «Скіапареллі».

«ЕкзоМарс-2022» повинен був складатися з перелітного модулю, апарату, що спускається (десантного модулю), а також перехідника з системою відділення апарату, що спускається від перелітного модуля. У березні 2022 року ЄКА призупинило, а 12 липня припинило реалізацію програми, саме через масштабне вторгнення Росії в Україну в рамках російської агресії, що описувалося в наших зверненнях до цієї структури.

Тепер очевидно ЄКА повністю припиняє співпрацю з «Роскосмосом», функціонери якого тепер очевидно будуть зайняті виключно постановкою пропагандистських роликів в окупованому Криму на тлі злочинного відібраного в України майна космічного зв’язку.

Вгору