#FreeKovalchuk: 22-річного юнака бойовики п’ять років тримають у полоні

Источник:  vchasnoua.com  /  09:18, 27 Сентября 2021

22-річний Богдан Ковальчук п'ять років знаходиться в полоні бойовиків т.зв. «ДНР». Хлопця затримали, коли він був ще неповнолітнім

П'ять років тому громадянина України Богдана Ковальчука було схоплено терористами в окупованій Ясинуватій та незаконно заарештовано за підозрою у співпраці з українськими спецслужбами. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише письменниця та громадська діячка Марко Терен.

Напередодні затримання Богдан хотів виїжджати до України на навчання.

«У хлопця, що нарешті отримав змогу вирватися з окупованої території та виїхати за межі пекла, щоб спокійно жити з бабусею, щоб вступити вчитися та отримувати спеціальність, відібрали надію», — написала Марко Терен.

Під час одного з великих обмінів полоненими в грудні 2019 року, бойовики запропонували «помилувати» Богдана та інших шістьох хлопців, які були затримані разом з ним.

«Помилування» було можливе лише за умови, що хлопці зізнаються в тому, в чому їм скажуть, і вийшовши «на свободу», не матимуть права виїжджати за межі окупованого Донбасу. Шестеро хлопців пішли на згоду з терористами.

Але Богдан Ковальчук відмовився. Він заявив, що хоче жити тільки на підконтрольній уряду Україні території.

Бабуся Богдана Тетяна не втрачає надії та щодня стукається в усі двері, нагадуючи про те, що її онук живий.

«Вона нагадує всім, що Богдан живий та потребує звільнення. Що він — громадянин України і має право на захист, підтримку та допомогу. І ця жінка самотужки бореться, як може, — йдеться в дописі. — Зараз Богданові вже 22 і всі ці роки він провів у неволі. Бабуся не бачила його з тих пір».

Аби привернути увагу до долі Богдана Ковальчука, мережею наразі шириться онлайн-акція #FreeKovalchuk. Долучитися може кожен. Деталі — ТУТ.

Бабуся Богдана Ковальчука Тетяна / фото: ФБ Марко Терен

Бабуся Богдана Ковальчука Тетяна / фото: ФБ Марко Терен

Наверх