Країна-террористка, що розв'язала війну в Україні, щодня створює нові фейки та маніпулює своїми вигадками. Інформаційна війна має значний вплив на свідомість українців, які стали заручниками долі на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини та знаходяться в оточенні лише проросійських наративів. «Східний Варіант» продовжує розвінчувати ворожі фейки, які розповсюджують на сході України.
Весною минулого року українська пенсіонерка Тетяна Дробот закликала росіян завдавати удару по об'єктах Черкащини. Крім того, жінка активно поширювала в соціальних мережах проросійські наративи. Пенсіонерка постала перед судом за звинуваченням у державній зраді та отримала 10 років позбавлення волі.
Тетяна Дробот в залі суду. Фото із соціальних мереж
Проте росіяни вигадали нову маніпуляцію на цих подіях, яку поширюють у своїх соціальних мережах та Телеграм-каналах на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини. “Східний Варіант” розбирає деталі цієї пропаганди та наводить спростування.
Фейк: “Українська влада репресує людей за картинки”
У липні цього року в Телеграм-каналі окупованого Маріуполя з'явилося фото минулорічної давнини з українкою Тетяною Дробот із підписом, що “ця жінка плаче, бо отримала 10 років ув'язнення за публікацію картинки Бандери та переписку із сестрою з росії”. Пропагандисти транслюють, що це нібито безневинна жінка, на якій проводять “показову розправу”.
Джерело фейку: Телеграм-канал "Мариуполь сейчас"
Скріншоти з соцмережі
Проросійський канал аргументує свої слова тим, що пенсіонерка лише переписувалась із родичами та зробила репост “картинки-демотиватора”, але не говорять найголовніше — з якими саме закликами жінка зверталася до росіян.
З огляду на те, що Тетяна Дробот визнала свою провину, росіяни намагаються викликати жалість словами: “на нещасну жінку якось надавили та вона зізналась у скоєному”. Та додають, що нібито “врятує від українських репресій лише російський солдат”.
Той самий пост “підхопили” російські користувачі соціальних мереж. Зокрема, 3 липня така публікація з'явилася на Фейсбук сторінці Bear Gardariki, яка переповнена пропагандою та мемами на українських та європейських політиків.
Джерело фейку: ФБ сторінка користувача Bear Gardariki
Скріншоти з соцмережі
Спростування
Весною минулого року СБУ почала розслідування щодо черкащанки Тетяни Дробот, яка у забороненій в Україні соціальній мережі “Однокласники”, активно поширювала інформацію, що виправдовує дії росіян у війні росії на українських територіях.
Під час обшуку виявилось, що окрім постів в соцмережах, у приватній переписці з російськими родичами жінка скинула їм фото міського об'єкта і закликала “бомбонуть, щоб його тут не було”. Отже, це аж ніяк не “безневинна жертва, яка потрапила під показову розправу” як висвітлюють російські пропагандисти.
Саме за результатами цих дій Тетяна Дробот опинилась на лаві суду та потрапила за ґрати на 10 років за державну зраду. На порталі "Судова влада" є відповідні матеріали по цій справі.
Матеріали по справі Тетяни Дробот
Під час суду пенсіонерка одразу визнала свою вину і сказала, що “піддалась емоціям”. Однак це ніяк виправдовує її дії, оскільки пропагандистська риторика на особистій сторінці жінки у соцмережах була зафіксована неодноразово. Це лише підтверджує її проросійські погляди на події в Україні.
У лютому 2023 року апеляційний суд скасував вирок. Після перегляду справи жінка відповідно до ухвали суду все ж отримала 10 років позбавлення волі, оскільки повністю була доведена її провина у закликах обстрілювати українське місто.
***
Подібні наративи “чекати лише російського солдата” для так званого “спасіння” скеровані російською пропагандою на те, щоб жителі Донеччини та Луганщини повірили у знецінення прав громадян на підконтрольній Україні території.
Неодноразові гучні наративи про ніби то “розправу нацистів” над простими українцями є нічим іншим, як залякуванням і маніпуляцією. Ворожі канали намагаються “вселити” жителям сходу України любов до росії через емоції страху перед українською владою.