Як безплатно евакуюватися з прифронту: гайд від Восток SOS

Джерело:  v-variant.com.ua  /  18:19, 6 Жовтня 2022

Евакуація можлива з підконтрольної Донецької області, з деокупованих міст на Харківщині – Куп'янськ та найближчі населені пункти, а також з міста Нікополь

За майже 8 місяців повномасштабного вторгнення Росії команда Восток SOS евакуювала понад 30.000 мешканців прифронтових територій, 3000 з них — маломобільні особи або люди з інвалідністю.

Благодійний фонд безплатно допомагає не лише із виїздом, а й з пошуком прихистку, у разі потреби евакуаційний екіпаж допоможе забрати вашого домашнього улюбленця.

Евакуація можлива з підконтрольної Донецької області, з деокупованих міст на Харківщині – Куп'янськ та найближчі населені пункти, а також з міста Нікополь.

Пункт перший. Запис на евакуацію

Заявки на евакуацію фіксують оператори нашої гарячої лінії. Від вас вони дізнаються всю потрібну інформацію: контакти, адресу, кількість людей в родині, додаткові потреби та орієнтири на місцевості (у випадку, якщо не буде зв'язку, це допоможе водіям знайти пункт призначення швидше). Оператори повідомляють про найближчі дати перевезень або зателефонують, щоб повідомити про нові можливості для виїзду.

Питання: Чи можете ви евакуювати маломобільну людину?

Так! В команді Восток SOS працюють водії та волонтери, які допомагають маломобільним людям та особам з інвалідністю дістатися до авто, а потім безпечно транспортують їх до самого вагону евакуаційного потягу. В призначений день водії вирушають за адресами та забирають людей з домівок.

Пункт другий. Обробка звернення

Потрібно врахувати, що обробка одного запиту займає від одного до трьох днів. В цей час наш евакуаційний відділ та працівники гарячої лінії аналізують надану інформацію, планують виїзд екіпажу, передають їм контактні дані. Після цього команда шукає шелтери або інші місця, де зможуть залишитися евакуйовані маломобільні особи.

Пункт третій. Куди їхати?

Всі наші евакуаційні екіпажі вивозять людей до залізничної станції у місті Покровськ. Далі евакуацію можна продовжити потягом. Інформацію про евакуаційні рейси ви можете знайти на сайті Укрзалізниці.

Пункт четвертий. Мені нікуди їхати

Восток SOS допомагає знайти контакти шелтерів та притулків, у яких ви можете залишитися. Для людей з інвалідністю ми шукаємо спеціалізовані заклади, в яких вони зможуть отримати потрібну допомогу та догляд.

Питання: Як евакуюватися з тваринкою?

Якщо ви знаходитесь вдома — заздалегідь підготуйте переноску (стосується котиків та маленьких собак). Тварина має почувати себе комфортно, тому підстилка у переносці має бути м’яка із вашим запахом або запахом дому. Будьте максимально спокійними. Тварини дуже відчувають наш емоційним стан, тому розмовляйте із ними лагідним спокійним голосом.

Під час переїзду або евакуації надягніть на тварину захисну амуніцію — це має бути шлейка/ошийник/повідок. Також не забудьте про адресник — напишіть на ньому ім’я, номер вашого телефону.

Обов’язково підготуйте воду, їжу та ліки. Намагайтеся все робити максимально так, як у звичному житті: режим прогулянок, годування і тощо.

Якщо ви хочете покинути прифронтові території або евакуювати ваших близьких, номери гарячої лінії благодійного фонду:

+38 099 311 53 36

+38 099 311 53 02

+38 099 710 48 72

+38 099 311 53 14

Вгору