«Як би важко нам не було, але точно не буде соромно»: Україна відзначає особливе свято — День ЗСУ

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:00, 6 Грудня 2023

Українській армії виповнюється 32 роки. Особливого значення свято набуло під час повномасштабного вторгнення рф, коли українські захисники та захисниці стали на оборону держави

6 грудня, відзначають День Збройних Сил. З нагоди свята українське керівництво привітало військовослужбовців, які стійко стоять на обороні українського народу й територій.

Свої вітання висловив у ранковому зверненні президент України Володимир Зеленський.

«Ми рухаємося. Як би не було складно, ми дійдемо до наших кордонів, до наших людей. Всупереч усьому, разом із вами та завдяки вам — нашому народу, Збройним силам України, — говорить Зеленський. — Хоробрість, відвага, самопожертва наших воїнів — героїв різного віку, із різних регіонів України — дає нашій державі змогу стояти, битися, відповідати ворогу й досягати успіху в боях, у захисті українців. Пам’ятаємо про це й дякуємо всім захисникам і захисницям України».

"Хоробрість, відвага, самопожертва наших воїнів – героїв різного віку, із різних регіонів України – дає нашій державі змогу стояти, битися, відповідати ворогу й досягати успіху в боях, у захисті українців. Пам’ятаємо про це й дякуємо всім захисникам і захисницям України", - зазначив президент.

З вітальним словом звернувся до українців головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

«Дорогі бойові побратими й посестри! Сьогодні, у день Збройних Сил України, я дякую всім, хто робить свою важку роботу. Схиляю голову перед вашим подвигом! Перед кожним солдатом, сержантом і офіцером. Особливо перед тими, хто сьогодні у вогні боїв та під обстрілами, у холодних замерзлих окопах та руїнах міцно тримає оборону та нищить підступного ворога», — сказав він.

Головнокомандувач наголосив, що саме українські військовослужбовці, попри звання та посади, «стоять за майбутнє наших дітей».

«Це те, заради чого ми боремося, не маючи права на поразку. Гордий за кожного, хто сьогодні перебуває в лавах ЗСУ. Україна не здається — завдяки вам. І завдяки вам я знову і знову переконуюсь — як би важко нам не було, але точно не буде соромно!» — сказав Залужний.

"Вами захоплюються армії світу. Вас боїться противник. На вас чекає кожен українець. За вас молиться увесь наш народ. Україна не здається – завдяки вам. І завдяки вам я знову і знову переконуюсь – як би важко нам не було, але точно не буде соромно! Дякую за службу! З Днем Збройних сил України!", – підкреслив він.

З Днем Збройних Сил привітав й міністр оборони Рустема Умєров.

«Ви йдете вперед, змітаючи ворога та ведете нас за собою. Ви стали символом воєнної доблесті та незламності для всього світу. На ваших плечах тримається кожен наш окоп, кожна наша еспешка, кожна наша посадка. Ваш штурмовий клич „Це наша посадка!“ вже кричать діти, коли грають у дворах. Для мене честь бути з вами пліч-о-пліч у ці визначальні для України дні. Ваш клич йде перед вами. Це останнє, що чує ворог, перед тим, як ви звільняєте українські землі», — сказав Умєров.

https://t.me/ministry_of_defense_ua/8399

До привітань доєднався й генерал-полковник командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

«Завдяки вашій професійній майстерності, бойовому досвіду, мужності та героїзму українське військо входить до числа найпотужніших армій світу. ЗСУ користується неймовірною підтримкою наших громадян та викликає захоплення в інших країнах. Ми всі разом — єдиний кулак національної безпеки та оборони. Особлива подяка — тим героям, хто зараз на передовій б'є ворога.

Нам є ким і чим пишатися. Нам є над чим працювати. І ми це робимо щодня і щомиті, незважаючи на виклики й загрози», — пише Сирський.

https://t.me/osirskiy/466

Командувач Об'єднаними Силами ВС України Сергій Наєв також привітав захисників та подякува усім, хто, незважаючи на погодні умови, щільні ворожі обстріли і атаки міцно стоїть на сторожі української землі.

Зі свого боку Сергій Наєв зазначив, що День ЗСУ став всенародним святом, оскільки сьогодні триває нещадна війна з російським агресором за існування української нації.

https://video.antikor.com.ua/vd/6701732.mp4
"Дякую кожному, від чиєї майстерності, хоробрості, міцності духу і сталевої волі залежить подальша доля нашої країни, наших сімей, майбутнє наших дітей", – сказав командувач ОС ЗСУ.

Насамперед Наєв подякував звичайному солдату-піхотинцю, який у будь-яку погоду міцно стоїть за кожен клаптик землі, артилеристу, який знекровлює ворога на полі бою і в тилу, та захиснику українського неба, який із кожним днем збільшує кількість вражених цілей та не дає агресору жодних шансів порушити спокій і стабільність існування міст і сіл України.

https://t.me/SerhiyNaiev

Як змінилася українська армія за 32 роки

День Збройних сил України — встановлений постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні сили України».

З січня 1992 року розпочався процес приведення дислокованих на території України військ до добровільної присяги на вірність українському народові.

Тоді під юрисдикцію держави перейшли: 14 мотострілецьких, 4 танкові, 3 артилерійські дивізії та 8 артилерійських бригад, бригада спецпризначення, 9 бригад ППО, 7 полків бойових вертольотів, чотири повітряні армії (близько 1,5 тис. бойових літаків) і окрема армія ППО.

На час проголошення Україною незалежності чисельність армії становила 980 тис. осіб. На кінець 2012 року — близько 184 тис. осіб.

Після вторгнення російських військ на Донбас і окупації Криму у 2014 році українська армія вступила в бойові дії. Загроза безпеці й незалежності України зумовила нарощування особового складу ЗСУ.

Чисельність нашої армії на лютий 2016 року сягала 275 тис. осіб. З’явилася низка нових частин, було реформовано структуру управління.

Перед повномасштабним вторгненням військ рф, у липні 2021 року, було затверджено чисельність ЗСУ в кількості, яка не перевищує 261 тис. осіб, зокрема й 215 тис. військовослужбовців. Чисельність було збільшено на 11 тис. військових у зв’язку зі створенням Сил територіальної оборони ЗСУ.

Разом з цим українське законодавство передбачає, що в особливий період, такий як воєнний стан, чисельність ЗСУ збільшується відповідно до указів про мобілізацію.

Після початку повномасштабної війни в ЗСУ було близько 700 тис. особового складу, а в усьому секторі оборони — мільйон. Це утричі більше, ніж у 2014−2021 роках. Про ці дані в липні 2022 року повідомив тодішній міністр оборони Олексій Резніков під час онлайн-конференції Forbes.

Вгору