Як мають діяти шкільні вчителі під час повітряної тривоги - роз'яснення міносвіти

Джерело:  vchasnoua.com  /  12:05, 3 Серпня 2022

З 1 вересня в школах тих регіонів, де безпекова ситуація це дозволяє, має стартувати очне навчання. Як вчителям діяти під час повітряної тривоги — розповіли в МОН

Заклади освіти, які розпочнуть офлайн-навчання повинні мати власні укриття або бомбосховища неподалік школи. МОН на основі рекомендацій Державної служби з надзвичайних ситуацій розробило алгоритм дій для вчителів у разі ввімкнення сигналів тривоги під час занять.

Попередньо учнів мають ознайомити з місцем розташування укриттів, а також правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому. Також учитель має попередити дітей про те, які речі необхідно взяти із собою в укриття.

Керівництво закладів освіти має встановити маршрут до укриттів для швидкого та безпечного переміщення. Крім того, необхідно розподілити учасників освітнього процесу в укриттях з урахуванням місткості та розташування.

У випадку сигналу небезпеки:

  • Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу.
  • Вчитель сповіщає учнів про загрозу, а батьків – про переміщення дітей до укриття.
  • Необхідно організувати пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет.
  • Для супроводу початкових класів можуть бути залученні помічники.
  • Для швидкого надання медичної допомоги має бути залучений медичний працівник.
  • Відповідальні особи після оголошення сигналу оповіщення мусять перевірити всі приміщення закладу на відсутність у них учасників освітнього процесу та працівників закладу, по завершенню перевірки прямувати до найближчого укриття.
  • Учні, які знаходяться на подвір'ї закладу, під час сигналу оповіщення повинні самостійно рухатися до найближчого укриття фонду захисних споруд.
  • У середині захисної споруди відповідальні особи повинні допомогти учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
  • Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
  • Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги, вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
  • Під час переміщення до укриттів необхідно врахувати наявність інклюзивних груп і класів. У випадку присутності дітей з ООП – попередньо проводити з ними навчання та бесіди, передбачити швидке та спокійне переміщення до укриття, спеціальне місце та заходи, що будуть здійснюватися в укриттях для максимального залучення до них дітей з ООП.
  • За даними Офісу генпрокурора, станом на 3 серпня через бомбардування та обстріли збройними силами рф пошкоджено 2207 закладів освіти. З них 226 зруйновано повністю.

    У червні освітній омбудсман Сергій Горбачов та начальник ГУ загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко наголошували, що наразі в Україні тільки 8% шкіл мають необхідні укриття.

    Вгору