Як нацгвардійці рятували службових собак із Луганщини: фото

Джерело:  bykvu.com  /  12:32, 22 Березня 2023

Про це повідомила пресслужба Нацгвардії у Facebook

Військовий Національної гвардії України на ім'я Вадим розповів, як разом із побратимами рятував службових собак, яких евакуювали із Луганщини.

Про це повідомила пресслужба Нацгвардії у Facebook.

Фото: Нацгваргія

Вадим – голова кінологічної служби. Він навчає службових собак зі 2005 року, а з 2020-го – служить у 15-му Слов’янському полку Національної гвардії. Разом з іншими військовими Вадим пройшов випробування боями за Рубіжне, Кремінну, Сєвєродонецьк, Лиман тощо.

Як розповіли у Нацгвардії, на початку повномасштабного російського вторгнення він перебував у Рубіжному.

Фото: Нацгваргія

“Ми з першого дня почали діяти у складі розвідки, і боролися з диверсійно-розвідувальними групами противника, які намагалися діяти у нас в тилу”, – згадує гвардієць.

За його словами, було складно. Вадим відповідав за життя свого особового складу і службових собак, які тоді залишалися у вольєрах. На жаль, через артилерійський обстріл захисники втратили двох псів, а ситуація на Луганщині погіршувалася щодня.

Фото: Нацгваргія

Фото: Нацгваргія

“Прийняли рішення евакуювати всіх наших чотирилапих побратимів, які лишилися живими, до безпечного місця, бо настільки інтенсивні бойові дії, жахливі обстріли не дозволяли їх ефективно застосовувати”, – сказав Вадим.

Нині собак повернули до Слов’янська. Там тварини відновлюють боєздатність. Зараз їх знову залучають до стабілізаційних заходів, розшуку людей, які зазнали поранень або були заблоковані у завалах, вибухівки та зброї.

Водночас нацгвардієць бере участь у спеціальній професійній підготовці для кінологів та займається відбором службових собак для кінологічної служби 15-го Слов’янського полку.

Фото: Нацгваргія

Вгору