Як пережити спеку в великому місті: ТОП-5 порад

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  14:32, 22 Июня 2021

В Українському гідрометцентрі повідомляють, що цей тиждень у Києві буде сухим, малохмарним і дуже спекотним. Температура буде високою: денні максимуми досягатимуть 31-36°С, а послаблення спеки очікують лише на вихідних

Щоб нормально перенести цей час, перше, що радять фахівці, це адаптувати свій розпорядок дня. Варто по можливості уникати полуденної спеки, а якщо перебуваєте на відкритому повітрі, то в тіні.

«Приділіть особливу увагу літнім людям, так як у спеку навантаження на серцево-судинну систему людини є значно більшим», — підкреслюють у Гідрометцентрі.

З літніми людьми зрозуміло, але спека мучить не тільки їх. Що можна зробити, коли стовпчик термометра досить сильно піднявся і терпіти спеку вже важко?

Зап’ястки під крижану воду на 30 секунд

Такий спосіб активно і миттєво знизить температуру крові у ваших руках, яка потім буде циркулювати у великому кровотоці і охолоджувати усе тіло ще протягом години.

Холодний компрес на шию

Цікавий факт: область мозку, яка сприймає і регулює температуру тіла, розташована практично біля основи шиї. Охолодіть це місце вологим рушником, шматочком льоду або будь-яким іншим способом. І зможете обдурити весь організм, відчувши, що тіло стало прохолоднішим, ніж є насправді.

Більше води і менше кави

Про це ж усі знають! Але! Не зайвим буде нагадати, що, коли температура за вікном стає дійсно екстремально високою, ви пітнієте більше, причому не завжди це помічаєте. Дуже важливо уникати зневоднення і кофеїнових напоїв — вони швидко виводять рідину і перешкоджають зволоженню.

Якщо ігнорувати прийоми води у спеку, зростає загроза отримати зневоднення. Цей стан загрожує тим, що організм перестає функціонувати у звичному режимі.

Медики розрізняють два ступені зневоднення: легкий (помірний) та сильний. У кожного з них є свої симптоми. За даними Центру громадського здоров’я, до ознак легкої або помірної дегідратації (зневоднення) належать:

  • спрага;
  • сухість у роті;
  • невелика кількість сечі при сечовипусканні;
  • темно-жовтий колір сечі;
  • суха, прохолодна шкіра;
  • головний біль;
  • судоми м’язів.

Охолоджуючий спрей

Зробити простий охолоджуючий спрей можна самостійно. Достатньо змішати одну частину гелю алое-вера і три частини холодної води у невеликій пляшці з розпилювачем (бажано металевій). Алое охолоджує шкіру на 5 градусів!

Наверх