Як розподіляється столична казна: райони Києва у фактах і цифрах

Источник:  bigkyiv.com.ua  /  11:57, 27 Октября 2020

“Найбагатшим” районом можна вважати Дарницький (1,5 млрд грн), за ним Деснянський та Святошинський райони

Відповідна інформація з’явилась на сайті видання “Depo.Kyiv”.

Варто пам’ятати, що райони різняться між за собою як за площею так і за кількості мешканців. Найбільший за площею – Голосіївський (156 кв. км.) містить в собі близько 230 тис. мешканців, в той час як Солом’янський район за площею усього 40 кв. км, але в ньому проживає майже 337 тис. жителів.

Якщо уважно роздивитись бюджет Києва, виділений на 2020 рік, цифри все скажуть самі за себе.

Почнемо з “найбагатших”:

Як бачимо, два найбагатших райони ділять між собою лівий берег Києва. Якщо додати до них Дніпровський, виявиться, що більше 4 млрд грн перейшло з київської казни до місцевих органів управління Лівобережжя.

За ними примостились “середнячки”:

Оболонський та Солом’янський – одні з найдоступніших та найпопулярніших спальних районів Києва. Схоже, що тут цифри знаходяться приблизно на одному рівні.

Зрештою, в кінці списку знаходимо найменш фінансовані дистрикти столиці: Голосіївський, Подільський та Шевченківський. Ці райони не потребують серйозних дотацій через площу, кількість та рівень життя місцевого населення.

Останню сходинку у рейтингу займає Печерський район. Хоча в цьому районі проживає доволі багато забезпечених людей, за фінансуванням з бюджету Києва цей район посідає останнє місце. Варто розуміти, що за площею менше Печерського (27 кв. км.) тільки Шевченківський (25 кв. км.). До того ж, в Печерському районі проживає найменша кількість мешканців – майже 134 тис.

Бюджет району у 2020 році склав 467 млн грн. На дошкільну освіту видали 165 млн грн. У свою чергу на фінансування середньої освіти дали з міського бюджету 59 млн грн. На утримання житлового фонду району направили 74 млн грн. На благоустрій Печерського району дали 50 млн грн.

Нагадаємо, що Київ у 2021 році має реалізувати 351 проект Громадського бюджету.

Наверх