Його ще називають “божа корівка” або “сонечко”

Джерело:  www.048.ua  /  19:58, 9 Червня 2023

Рідкісний вид павука вперше зафіксований на Одещині. Про це повідомили у Нацпарку "Тузловські лимани"

Яскравого павука зустріли в Національному природному парку “Тузлівські лимани”. Цей вид павука не типовий для нашого регіону. Його укуси небезпечні, але не смертельні.

Рідкісний вид павука – Eresus kollari, вперше зафіксований науковцями на території нацпарку. Через його яскравість його ще називають “божа корівка” або “сонечко”, – розповідають на сторінці природного парку у Facebook.

Рідкісний вид павука – Eresus kollari, вперше зафіксований науковцями на території нацпарку. Через його яскравість його ще називають “божа корівка” або “сонечко”, – розповідають на сторінці природного парку у Facebook.

Та якби лагідно не звучала його назва, після укусу павука ерезуса виникає сильний біль, оніміння навколо місця укусу, яке триває 3-6 днів.

Павуки живуть у норах, вистелених павутиною. Часто ховаються під листям. Розмір самців сягає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самки трохи більші – 9-16 мм, але їх не так легко помітити, бо вони майже повністю чорні.

Рідкісний вид павука вперше зафіксований на Одещині, фото-1

У вересні самці на кілька днів перебираються у нору до самки для спарювання, після якого вмирають. Потім самиці виготовляють кокон, у якому може визріти до 80 яєць. Вдень мама може виносити кокон, погрітися на сонці, а на ніч ховає назад у нору. Коли приходить час появи потомства на світ, вона заплітає павутиною вхід в нору і вмирає, після чого слугує їжею для своїх малюків, які до весни не покидають свого місця народження.

Небезпечного павука зустріли на Одещині

Самки трохи більші – 9-16 мм, але їх не так легко помітити, бо вони майже повністю чорні. У вересні самці на кілька днів перебираються у нору до самки для спарювання, після якого вмирають. Потім самиці виготовляють кокон, у якому може визріти до 80 яєць. Вдень мама може виносити кокон погрітися на сонці, а на ніч ховає назад у нору. Коли приходить час появи потомства на світ, вона заплітає павутиною вхід в нору і вмирає, після чого слугує їжею для своїх малюків, які до весни не покидають свого місця народження.

Будьте уважними і дивіться під ноги. Жодна тварина не нападе першою, доки не відчує від вас загрози.

Вгору