Уряд визначив шість населених пунктів, які відновлюватимуться в рамках експериментального проєкту: комплексно та за новими принципами.
Як розповів прем'єр Денис Шмигаль, відповідна ухвала була затверджена Кабінетом міністрів, передає Урядовий портал.
Бородянка після обстрілу рашистських окупантів
За його словами, йдеться про Бородянку, Мощун (обидва в Київській області), Тростянець (у Сумській області), Посад-Покровський (у Херсонській області), Циркуни (у Харківській області) та Ягідне (у Чернігівській області). Населені пункти відновлюватимуться комплексно.
"Це означає, що відновлюватимуть не окремі будівлі та споруди, а всі із системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів", - пояснив прем'єр.
Водночас реалізація експериментального проєкту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів. За словами прем'єрміністра, реалізація ухвали включатиме пошук найбільш ефективних підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність і швидкість відновлення одночасно.
План швидкого відновлення на цей рік має п'ять пріоритетів, водночас сотні різних проектів, сотні міст та селищ, де воно відбуватиметься одночасно.
Як повідомляли НЕРУХОМІ у новинах нерухомості, раніше в Офісі президента заявляли, що для України було б достатньо 15-17 млрд доларів на рік міжнародної допомоги, щоб відновити зруйновані під час війни інфраструктуру та житловий фонд.
Українська сторона надала міжнародним партнерам інформацію, як бачить процес відновлення після війни. Так, цей план був представлений у Лугано, який передбачає допомогу на кілька сотень мільярдів доларів. Однак є невелика частина цього плану під назвою Fast Recovery Plan: він передбачає виділення Україні по 15-17 млрд доларів на рік. За ці гроші можна відновити зруйновані житловий фонд та соціальну інфраструктуру. Реалізується цей план частинами.