«Хрещена» матуся: ТОП-7 посадовців, які мають заможних матерів. Инфографика

Джерело:  internews.ua  /  12:17, 27 Листопада 2017

Можна пройти крізь пустелі і хащі, тільки без мами не можна нізащо», - йдеться у дитячому віршику. Бачимо, що для багатьох посадовців ці рядки актуальні й у дорослому житті. Особливо коли вони заповнюють декларації

 Якщо у Італії керують «хрещені» батьки, то в Україні історично склалося, що жінка має значно більший вплив. І згідно з деклараціями та іншими офіційними документами без рідних мам багато хто з впливових посадовців не зміг би жити. Нардепи позичають в них мільйони, міністри приймають у дарунок дороге житло, а прокурори їздять на їхніх дорогих іномарках. Матері по документах раптом стали власницями великих та середніх бізнес-імперій, хоча ще кілька років тому працювали оператором котельні, вчителем у музичній школі чи власкором у місцевій газеті. Кому ж з літніх жінок вдався стрімкий зліт у пенсійному віці – читайте далі.

Найбільше вразив журналістів нардеп Сергій Льовочкін. У декларації він вказав контроль над сімома офшорними компаніями, сплату понад чотирьох мільйонів податків та благодійні внески. Це вже не кажучи про квартиру у Києві та частину апартаментів у Греції. А от з майже восьми мільйонів гривень доходів п’ять Сергій Льовочкін позичив у матері, повідомляє censor.net. Причому позичені у Євгенії Льовочкіної п’ять мільйонів гривень нардеп тримає готівкою.

Другий нардеп, мати якого має неабиякі статки – Олег Ляшко. Це його мати працювала оператором котельні на Чернігівщині. Та це – колись, до виходу на пенсію. Тепер же Любов Ляшко володіє 13 земельними ділянками під Києвом. Хоча жінка і отримує пенсію у 1600 грн, це не завадило їй придбати на початку цього року трикімнатну квартиру ринковою вартістю 1,5 мільйона гривень. Про це розповідає видання bihus.info.

Третій парадокс, який помітили журналісти порталу kurs з Івано-Франківська – статки матері народного депутата Юрія Бабія від «Народного фронту». Жінка, яка є викладачем у музичному училищі, згідно з декларацією посадовця ще за 2015 рік має 373 тисячі доларів. Сам же нардеп зберігає готівкою майже вп’ятеро менше – 72 тисячі доларів. При цьому річна зарплата матері нардепа становить менше 50000 гривень, а пенсія за 12 місяців не сягає й 17000 гривень.

Матусі мерів Одеси та Полтави теж не бідують. Згідно з деклараціями синів. Так, мати міського голови Полтави Олександра Мамая згідно з податковим звітом має 870 тисяч доларів та три мільйони 840 тисяч гривень. Ще пенсіонерка є власницею нежитлового будинку площею майже 1000 кв. м., земельної ділянки у 1500 кв. м. та квартири у Полтаві. Олександр Мамай згідно електронного звіту взагалі не має власного житла.

Мати ж мера Одеси Геннадія Труханова має 70 відсотків будинку у приморському місті площею 250 кв. м, понад 26 тисяч квадратних метрів землі на Одещині, тисячі акцій підприємства «Комуненерготранс», коштовний годинник та кілька ювелірних виробів.

Мають претензійні іномарки та будинки не лише матусі мерів та депутатів. Мама начальника відділу прокуратури Чернівецької області Павла Огродюка теж може похвалитися статками. Журналіст районної газети Марія Мазепа має «Порш Панамера», та ділянку зі збудованим на ній маєтком. Декларація ж її сина за минулий рік – порожня. Він лише вказав, що безоплатно користується квартирою своєї сестри. А зарплата його становила 179 тисяч гривень.

Але і це не все. Завершує рейтинг мати головного лікаря Львівської комунальної стоматологічної клініки №5 Юрія Олійника. Журналісти встановили, що матуся стоматолога має три офіси у центрі міста загальною площею більше 300 квадратних метрів. Сам же Юрій Іларійович задекларував всього 75 тис. грн доходу за минулий рік, тобто близько 7 тис. грн на місяць.

«Можна пройти крізь пустелі і хащі, тільки без мами не можна нізащо», - йдеться у дитячому віршику. Бачимо, що для багатьох посадовців ці рядки актуальні й у дорослому житті. Особливо коли вони заповнюють декларації.

 

Підготовлено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Декларації».


 

Вгору