Орендарем земельних ділянок був бізнесмен російського походження Дмитро Буряк.
«Захистили пагорби Дніпра від забудови російського бізнесу — це якщо коротко про сьогоднішнє засідання Київської міської ради», — повідомив радник Київського міського голови та депутат (фракція «Удар») Дмитро Білоцерковець у фейсбук.
У 2003 та 2004 роках місто передало ці ділянки в оренду забудовнику, який у 2023-му активізував спроби їх забудувати, відзначив Білоцерковець. Ділянки розташовані в буферній зоні Софіївського собору та Києво-Печерської Лаври.
Дмитро Білоцерковець, радник Київського міського голови. Фото: КМДА
Сесійна зала підтримала проєкт рішення авторства Дмитра Білоцерковця
«Ми розірвали договори оренди земельних ділянок на Володимирському узвозі №4 та №6 із забудовником, пов’язаним з росією», — написав він.
Будинки історичного водогону на Володимирському узвозі у Києві.
Як відомо, ще у 2021 році департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва відмовив Буряку у дозволі на будівництво розважального комплексу на Володимирській гірці, під Аркою свободи українського народу (раніше — Арка дружби народів).
Ділянки, зображення на карті.
На іншій ділянці, де стоять історичні будівлі водогону, Буряк збирався звести готель з громадськими приміщеннями. Він навіть отримав на це містобудівні умови й обмеження.
Ділянки, пов’язані з Дмитром Буряком.
Місто не могло це ігнорувати та оперативно захистило пагорби Дніпра від забудови, зберігши автентичність столиці.
«Нагадую представникам російського бізнесу, що для них немає місця в українській столиці!» — додав радник Київського міського голови.