Компанія з Краматорська під час війни виконує замовлення для Австрії

Джерело:  v-variant.com.ua  /  13:14, 5 Липня 2022

Частину робіт із виготовлення контейнерів починали у Краматорську, люди працювали у бронежилетах, деякі роботи завершували у Дніпрі, куди “Крамтехцентр” переїхав у квітні

Машинобудівне підприємство з Краматорська “Крамтехцентр”, яке переїхало до Дніпра через бойові дії, попри усі складнощі цього тижня відвантажило замовлення для австрійських партнерів.

На підприємстві виготовили контейнери для зберігання зерна. Цього тижня їх повезли машиною до Румунії, де австрійські партнери мають активи. Замовник – компанія, яка виготовляє натуральний корм для тварин та вирощує екологічно чисту свинину. Контракт на поставку таких контейнерів підписали торік, дві партії вже встигли відправити замовникам до початку повномасштабної війни Росії в Україні.

“У лютому ми зробили передоплату на метал для виготовлення контейнерів для австрійських партнерів. Але не змогли його забрати із Запоріжжя – компанія-продавець металу призупинила роботу, водії боялися їхати в Донецьку область, лише за місяць потому ми змогли забрати метал та відновити роботу над виготовленням контейнерів”,

- розповідає директор та співвласник “Крамтехцентру” Максим Коротун.

Частину робіт із виготовлення контейнерів починали у Краматорську, люди працювали у бронежилетах, деякі роботи завершували у Дніпрі, куди “Крамтехцентр” переїхав у квітні.

“На виробництві змінилися усі сфери. Те, що раніше ми робили за два дні, зараз робимо місяць. Нестача обігових коштів, частина працівників виїхала, потрібно шукати нові ланцюжки поставок – це все ускладнює роботу. Загальний портфель замовлень зменшився – у нас є проєкти, які з початком війни не підтверджують партнери, але на складах лежить метал або частково зроблені заготовки, це все наші витрати. Також зараз ми маємо частину неоплачених контрактів клієнтами з Маріуполя, я думаю, що ми не отримаємо ці гроші, а для нас це суттєві втрати – до 8 мільйонів гривень”,

- ділиться пан Коротун.

Але виконати контракт для австрійців навіть під час війни було принципово важливо, оскільки у Крамтехцентрі сподіваються на довгострокову співпрацю із закордонними партнерами, щоб збільшувати свою присутність на міжнародних ринках.

“Ми вже маємо досвід роботи в окупації 2014 року. Але зараз виклики значно зросли, небезпека посилилася, до лінії фронту – 20 кілометрів. Але ми вважаємо, що зараз дуже важливо зберегти робочі місця, а для цього потрібно працювати, виконувати контракти”.

Виконання цього контракту допоможе Крамтехцентру платити заробітну плату та податки під час війни, також на підприємстві продовжують працювати над іншими замовленнями для українського ринку. Зараз на машинобудівному підприємстві працюють 150 людей.

Вгору