У Дніпрі розпочав роботу волонтерський хаб для молоді з Луганщини. Він створений на базі Луганського молодіжного центру. Установа не тільки відновила свою діяльність, але й розвинула волонтерську роботу з переселенцями. Від початку російсько-української війни з Луганської області до Дніпропетровської переїхали щонайменше 10 тисяч молодих людей.
Луганський молодіжний центр підтримки молодіжних ініціатив та досліджень за час свого існування, а створений він був у 2008 році в Луганську, змушений двічі переїжджати - спочатку з Луганська до Сєвєродонецька у 2014 році, а нещодавно через бойові дії до Дніпра.
Автор: ЛОВЦА
До війни Центр був майданчиком для гуртування молоді, розвитку лідерських якостей, та центром координації молодіжної та волонтерської роботи. Коли його діяльність на території Луганщини стала небезпечною, його перемістили в Дніпро. Тут місцева влада безкоштовно надала приміщення.
При підтримці SAID «Демократичне врядування у Східній Україні» та Агентства США з міжнародного розвитку, сучасними меблями та технікою було обладнано коворкінг і логістичний пункт видачі гуманітарної допомоги.
Благодійна діяльність центру для луганчан набирає обертів
Команда Центру, партнери з інших волонтерських організацій та гуманітарних штабів вдалося налагодити благодійну допомогу людям, що врятувалися від "“російського визволення".
Керівниця Центру Анна Рясна каже: "Спочатку ми самоорганізувались і працювали по запитах гуманітарної допомоги для звичайних жителів Луганщини, контактували з іншими волонтерами для забезпечення потреб військовослужбовців Луганщини та Донеччини, здійснювали багато рейсів по евакуації цивільного населення з "гарячих точок" регіону. Та з часом виникла потреба приділити увагу молоді, що виїздить з окупованих територій та зон бойових дій".
Автор: ЛОВЦА
Молодіжний хаб став майданчиком без кордонів для допомоги переселенцям-луганчанам
До створеного при центрі молодіжного хабу луганчани можуть звернутися як за гуманітарною допомогою, так і за юридичною. Можна попросити допомоги в оформленні соціальних виплат, статусу ВПО, отримати при необхідності психологічну допомогу спеціаліста, вчитися проєктному менеджменту в умовах війни.
У хабі луганчани можуть працювати за комп'ютером, скористатися Wi-Fi, зробити ксерокопії документі та інше.
За словами пані Анни, їхні двері відкриті кожному переселенцю. Молодіжний хаб допомагає переселенцям і самі луганчани завжди готові допомогти.
"Коли відкривали хаб, гроші за проєктом нам виділили на обладнання, а ось все зробити та розставити у приміщенні - справа учасників хабу. Працювали всі разом і вийшло дуже зручно та комфортно", - каже пані Анна.