Мелітопольцям на замітку! Необхідно бути максимально обережними!

Джерело:  ria-m.tv  /  17:45, 31 Травня 2024

На білоруському кордоні почали заарештовувати українців, які повертаються до окупації

Мешканці Мелітополя повертаються в окупацію, щоб оформити нерухомість і відвідати родичів, яких не бачили два роки. Однак, потрапити додому для них стає дедалі небезпечніше.

З осені минулого року рашисти залишили єдиний пункт пропуску для українців, який розташований в аеропорту Шереметьєво.

Володарі українських паспортів змушені проходити багатогодинну фільтрацію, результат якої для багатьох плачевний.

Небажаний контакт у телефоні, українські новинні групи, фото у військовій формі - все це може стати причиною для відмови у в'їзді на територію рф. Оскільки окуповані території країна-агресор вважає своїми, то жителі захоплених міст позбавляються можливості потрапити додому.

Але не тільки Шереметьєво становить небезпеку для мелітопольців. Білоруські КДБшники не відстають від своїх російських колег і все більше закручують гайки.

З цієї країни більшість охочих в'їхати на окуповані території вилітають літаком у московський аеропорт. Але при виїзді з ЄС, на кордоні з Білоруссю, люди змушені проходити ще одну фільтрацію.

Білоруси синхронізували бази даних із російським ФСБ і ретельно перевіряють кожного.

З «неблагонадійними» не церемоняться - за найменшої підозри на нелояльність українцям забороняють в'їзд до країни. Але це ще не все. Стало відомо, що тепер КДБшники почали заарештовувати громадян України.

У Білорусі 29 травня затримали 18-річну громадянку України Катерину Горстюченко через фотографію чотирирічної давності. Про це повідомляє правозахисний центр «Вясна».

За даними правозахисників, її затримали на кордоні, коли вона поверталася з Польщі. Що було на фотографії, не уточнюється.

Від початку повномасштабної війни, розв'язаної Росією в Україні, у Білорусі затримують людей з українським громадянством. Так, Павла Купрієнка засудили до семи років позбавлення волі за агентурну діяльність.

Також громадянку України, ім'я якої невідоме, затримали за «розпалювання ворожнечі між Росією та Україною». Силовики на відео показали скріншоти з її сторінки в інстаграмі, де вона репостила розслідування The New York Times про масові страти російськими військами мешканців Бучі, збір Притули на 50 броньовиків для Збройних сил України та влучання російських ракет у житлові будинки в Україні.

В умовах війни та режиму Лукашенка дізнатися подробиці справ проти українців у Білорусі, а також оцінити правомірність вироків і звинувачень вкрай складно: судові процеси закриті, посольство України не коментує ситуацію, щоб не нашкодити затриманим, а правозахисні організації не мають доступу до заарештованих та їхніх справ.

Мелітопольцям необхідно бути максимально обережними, щоб не потрапити до лаб КДБ союзної з Росією держави.

Вгору