"Ми що живемо краще ніж Ростов чи у нас зарплати більші?": росія прийшла, а обіцяне процвітання ні

Джерело:  vchasnoua.com  /  17:09, 6 Грудня 2023

«Їжа коштує вдвічі дорожче»: жителі окупованого Донбасу скаржаться на високі ціни й вимушено купують продукти у рф

У так званих «л/днр» місцеві жителі скаржаться на високу вартість основних товарів. У найближчих областях рф ціни менші, тому люди вимушені купувати товари там, аби не переплачувати.

Фото із місцевих чатів

Ситуація на окупованих територіях лишається незмінною. Зокрема у Сєвєродонецьку, що на Луганщині, люди досі залишаються без централізованого опалення. Навіть поодинокі будинки, де встановили модульні котельні. Так, опресування загарбники провели — на тому й зупинилися. Обладнання ніби змонтоване, але працювати не хоче, повідомляє голова Луганської ОВА Артем Лисогор.

Проте, крім проблем із теплом та іншими комунікаціями, є постійні скарги на високі ціни. Лисогор повідомляв, що вартість продуктів у окупованому Новопскові у декілька разів вища, ніж у воронежі - найближчому російському обласному центрі.

«У середньому, їжа коштує удвічі дорожче. Через свавілля місцевої влади та бізнесу люди вимушені їздити за 300 км, аби купити найнеобхідніше. Розрекламоване так званою владою „лнр“ регулювання цін на Новопсковщині, як і в багатьох інших громадах, не діє», — пише голова ЛОВА.

Разом з цим у місцевих чатах повідомляють про відкриття нового магазину у Сєвєродонецьку на місті «Сільпо». Кажуть, що на полиці виставили товари, які викрали зі складу.

«На місці віджатого «Сільпо» відкрили «Матрьошку». Товари, розташовані абсолютно так само, як і раніше в Сільпо. А також подивіться на чек. Вони під себе якось перепрошили фіскальний реєстратор, русифікували, але не до кінця. В чеку присутні україномовні слова «сума» та «Датекс Україна». А також чек підписано як «фискальний», — пишуть у місцевих телеграм-каналах.

Фото зі місцевих телеграм-каналів

Фото зі місцевих телеграм-каналів

Фото зі місцевих телеграм-каналів

Фото зі місцевих телеграм-каналів

На завищені ціни скаржаться і в «днр». Зокрема в окупованому Маріуполі пишуть про те, що у рф ціни менші, ніж у них.

«Чому у нас такі памперси коштують 1500 рублів? Де ціни які контролюють владу! Ми що живемо краще ніж Ростов чи у нас зарплати більші? Чому ми маємо переплачувати майже вдвічі?», — пише місцева.

Разом з цим обговорюють підняття цін на яйця та м’ясо. Так званий начальник відділу аналізу агропромислового комплексу та моніторингу споживчого ринку аліна смірнова розповіла журналістам, що на підвищення цін вплинуло кілька факторів. Зокрема це сезонний фактор, збільшення витрат на вартість батьківського поголів'я, збільшення вартості сировинних компонентів, ветеринарних компонентів і, що в цілому попит перевищує пропозицію. Потім забула, що казала до цього і виснула другу версію росту цін.

«Хочеться відзначити, що деякі несумлінні суб'єкти господарювання скористалися ситуацією, що склалася, і завищили ціни, але ми сподіваємося, що зараз ціни знизяться». А чому ціни знизяться їх же підняли через підвищення ціни на «компоненти» чи ні? Яке виправдання вважати правдою? Вона сама зрозуміла, що розповіла?", — коментують люди у місцевих чатах.

Проте як завжди «влада днр» пообіцяла досягти зниження цін на основні продукти. Як? Не зрозуміло. Можливо знову проведуть рейд по магазинах, скажуть на камеру, що вони високі й на цьому все закінчиться. Потім вигадають ще якусь обіцянку і виправдання чому ціни не зменшуються.

Вгору