Шкільне підприємтсво виготовляє екоторбинки, зараз готуються презентувати його на міському святі, повідомляє ІА «Вчасно»
З ідеєю створити шкільне підприємство до навчального закладу звернулися представники ГО «Shift». Ініціативу підтримав директор школи Вячеслав Гіпіч, поступово зібралася команда старшокласників. Під час тренінгів вони отримали теоретичні знання, за два місяці роботи втілили їх на практиці.
«Нам хотілося спробувати бути підприємцями — щось виготовляти, продавати, взагалі отримати досвід, — розповіла кураторка підприємства, десятикласниця Аліна Шарабан. — У нас було кілька ідей, які можна було втілити. Зупинилися на виготовленні екоторбинок та рюкзаків, у перспективі екопенали та інші товари».
Зараз до команди шкільних підприємців входять десять учнів 9−11 класів. Між собою неформально розподілили обов’язки — хтось займається дизайном, інший шукає тканину, також є відповідальні за сторінки у соцмережах.
Майстерню обладнали в одному з класів, дві машинки виділили з тих, які були у школі. Щоб навчитися шити, запросили майстриню, яка провела майстер-клас, зараз кожен у команді може пошити торбу. За досвідом також їздили до Лисичанська, де підлітки теж шиють екоторби.
«Лише двоє у нашій команді могли шити, під час майстер-класу навчилися усі, з мого плаща кільком пошили рюкзаки, — сказав одинадцятикласник Єгор Кучерук. — Ми вирішили назватися „Вакуваті“ — це про те, що ми всі різні, але в одній команді і можемо зробити щось корисне, наприклад просувати ідею повторного використання тканини для наших торбинок. Плащ, з якого мій рюкзак, розкладався б у землі 150 років. А зараз це мій найкращий рюкзак».
Девятикласник Влад Макаров долучився до команди, щоб допомогти екології, через виготовлення та продаж екотоварів замість пластикових. Також своїм прикладом показують, як можна стати агентами змін.
«Вакуваті» вже мають невелику кількість екоторбинок, які хочуть запропонувати 1 травня на «Гаївках» у Краматорську. Гроші від продажів планують поки вкладати у подальший розвиток своєї справи. Частину віддаватимуть на розвиток школи. Зокрема, підприємці мріють, аби у їх школі була фірмова спортивна форма з логотипами навчального закладу. Пошити таку хочуть незабаром на своєму шкільному підприємстві.