На Миколаївщині запрацювала Лабораторія відновлення громади (фото)

Джерело:  usionline.com  /  09:36, 7 Січня 2024

Зараз і до 7 лютого тримає прийом заявок з ідеями учасників

У Вознесенську, Миколаївської області починає роботу лабораторія з відновлення громади та розвитку місцевих бізнесів The Possible Lab. Громада зазнала видимих руйнувань під час війни, проте зараз знаходиться далеко від лінії фронту та має шанс на сталий розвиток.

Організатори The Possible Lab розповіли кореспондентк Української Служби Інформації , яких підприємців вони шукають, як саме проходить лабораторія і які результати можна очікувати.

Як зазначили ініціатори проєкту, Вознесенська громада є достатньо великою, щоб з місцевих ініціатив утворився план відновлення, і достатньо компактною для того, щоб виміряти результат.

The Possible Lab запрошує долучитися місцевих жителів, які мають ідеї перетворення Вознесенської громади на краще місце для життя через створення проєктів з підприємницькою складовою та позитивним соціальним впливом.

Джонатан Робінсон, co-lead альянсу The Possible:
Вознесенськ є для світу прикладом непокори, міцних зв’язків і підприємницького духу.

Для нас це честь працювати над процесом формування та створення майбутнього бачення міста разом із громадськими лідерами з різних секторів. Ми віримо, що об’єднавшись – підприємці, місцева влада, громадські групи та міжнародні організації – ми можемо зробити разом набагато більше, ніж поодинці.

co-lead альянсу The Possible Джонатан Робінсон

Ми тільки починаємо роботу та шукаємо людей з ідеями та рішучістю їх реалізувати. Ми вже чуємо про такі ідеї, як створення фермерського ринку, громадського мистецького простору, музею та ревіталізації річки Мертвовід. Ми готові інвестувати 2 мільйони гривень, щоб допомогти протестувати деякі з найперспективніших ідей. У результаті цього процесу співпраці буде створено проект та інвестиційний проспект, які допоможуть залучити інвестиції, на які заслуговують підприємливі жителі Вознесенська, щоб побудувати майбутнє.

За 2,5 місяці учасники перетворять свої ідеї на працюючі проєкти та вбудують їх у загальний план для розвитку Вознесенської громади. Організатори надаватимуть учасникам підтримку професійних бізнес-менторів та експертів зі всієї України та закордону, а також щомісячну стипендію. Найперспективніші команди отримають фінансову (грантову) і менторську підтримку для подальшої розробки і тестування прототипів і підготуються до презентації перед інвесторами. Загальний грантовий фонд проєкту – до 2 мільйонів гривень.

Анастасія Попович, одна з лідерок проєкту з боку агенції Restart, каже:

Для нашого проекту важливо, щоб ідея мала позитивний вплив на громаду не тільки як джерело надходжень у місцевий бюджет, а й робила Вознесенськ кращим місцем для життя. Можливо, це культурний проект, що буде притягувати нових людей в громаду та розвивати креативну індустрію. Можливо, це бізнес з думкою про ветеранів та тих, кому потрібна буде реабілітація. Можливо, це бізнес, який стане частиною аграрно-продовольчого сектору, де будуть створюватись унікальні продукти, адже вони будуть саме з Вознесенська. Також я знаю, що у Вознесенську є безліч майстрів, які можуть створювати красиві речі.

В Україні є багато чудових проектів, якими можна надихатись. Наприклад, сімейна ферма Тростянецьке Ранчо, які виробляють варення, соуси та інші цікаві закрутки. Виготовлений кінцевий продукт – це чудова можливість донести світові про твоє місто чи громаду. Також цікавим є український бренд одягу Framiore, які використовують принципи сталості у своїй роботі, до прикладу постійно працюють над зменшенням кількості відходів під час виробництва. Важливим фактором є стимулювання саме локальних ініціатив, які не насаджені “зверху“, а з’явились у головах людей, які знають своє місто та хочуть його розвивати.

лідерка проєкту з боку агенції Restart Анастасія Попович

Як проходить Лабораторія?

Дослідницька частина Лабораторії вже позаду – в грудні було проведено установчу сесію з місцевими лідерами громадського сектору. Разом із фасилітаторкою Аліною Токмиленко було зібрано основні виклики і можливості для розвитку громади.

Анастасія Попович: “Досліджуючи Вознесенськ, ми з командою Restart в першу чергу звертаємось до місцевих мешканців, щоб результати нашої роботи базувались на досвіді людей, що живуть та працюють у місті. З основних викликів для нас постає економічний розвиток Вознесенська у складний воєнний час. Одним із шляхів економічної стабільності є стимулювання місцевої підприємницької діяльності, що і є ціллю проекту The Possible Lab. Серед викликів, що окреслюють самі мешканці, це недостатнє використання географічного положення міста та його ресурсів, висока орендна плата для комерційних приміщень, відстутність місць для дозвілля для різних груп населення. Деякі з цих викликів можуть стати можливостями для реалізації підприємницьких ідей з позитивним соціальним впливом. Можливість, яку ми бачимо та надихаємось, це самі люди, які за два останні роки війни реалізовують та розвивають проекти у громаді. Ми також бачимо позитивні тенденції у розвитку малого бізнесу, що є важливим на даному етапі відновлення Вознесенськ.

Бізнес-ідеї для розвитку у яких зацікавлений проєкт:

  • Інфраструктура та міський розвиток;
  • Ментальне і фізичне здоров’я;
  • Шкіряне виробництво;
  • Енергетика;
  • Освіта;
  • Культура та творчі індустрії;
  • Аграрно-продовольчий сектор;
  • Водопостачання;
  • Робота з вразливими групами та інші.

Що отримають учасники та учасниці?

  • Підтримку українських і закордонних менторів, підібраних спеціально під потреби учасників, для перетворення ідей на робочі проекти;
  • Можливість здобути фінансування свого проєкту – до 2 мільйонів гривень;
  • Захоплюючий досвід роботи над відновленням своєї громади разом із однодумцями;
  • Щомісячну стипендію.

Зараз і до 7 лютого тримає прийом заявок з ідеями учасників. Далі із відібраними учасниками на дводенній сесіії ментори допрацюють ідеї до стану прототипу та інтегрують їх у загальний план трансформації Вознесенська. Після цього протягом місяця онлайн-роботи в командах під керівництвом вузькоспеціалізованих менторів учасники підготують свої прототипи до презентації перед журі і позмагаються за грант на реалізацію прототипу. Загальний грантовий фонд2 млн грн – буде розподілено рішенням журі між переможцями відповідно до потреб їхніх проєктів і позитивного впливу, який вони забезпечать громаді.

Далі протягом 5 тижнів відбуватиметься тестування прототипу і корегування стратегії, також із допомогою менторів. Фіналом проєкту у Вознесенську стане пітчинг проєктів перед інвесторами 30 квітня.

Заявку на участь можуть подати:

  • Проактивні підприємці та громадські активісти, які готові змінювати Вознесенську громаду на краще, мають ідеї або вже існуючі ініціативи та бізнеси.
  • Ініціативна молодь від 16 років
  • Вихідці з Вознесенської громади, які переїхали звідти, але хочуть сприяти розвитку громади.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Ініціатором проєкту виступає The Possible, альянс організацій, які інвестують, підтримують і вірять у силу підприємців, орієнтованих на вплив:

Civic — проєкт, який переосмислює та змінює світ. Один регіон за іншим. Civic бере участь в управлінні проєктом і розробці методології та фінансує The Possible Lab.

Restart — агенція просторового розвитку, що створює майбутнє громад і міст. Команда експертів Restart працює у Вознесенську над дослідницькою, програмною та операційною частинами.
Фінансують проєкт:

Save the Children — міжнародна неурядова організація, мета якої — покращити життя дітей у всьому світі.

CIRCE – аналітичний центр, який досліджує, як політика може підтримати культурні та креативні індустрії та посилити їхній вплив у Європі.

Контакти для потенційних учасників

Більше деталей про проєкт можна дізнатися, звернувшись за поштовою адресою operations@zvidsy.agency.

Вгору