Міграція птахів є однією з найвразливіших і цікавих подій, яка привертає увагу вчених та природолюбів. Помічаючи повернення білого лелеки, ми спостерігаємо цікаві тенденції та зміни, що відбуваються у природному світі.
Фото лелек зробив і виклав Олександр Сакара на свої сторінці в Facebook
Зазвичай у першій половині березня спостерігається початок прильоту перших лелек. Проте у 2024 році ця тенденція виявилася особливою. Вже з кінця лютого та початку березня в окремих регіонах можна було помітити прибуття лелек, але інтенсивна міграція розпочалася лише в середині першої декади березня. Спочатку вона була помірною, проте з 8 березня кількість реєстрацій прильоту раптово зросла, досягнувши піку 10 березня.
Після цього міграція знову зменшилася через похолодання, але вже 15 березня розпочалася нова хвиля прильоту, – розповідає Віталій Гріщенко, заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника
Друга хвиля міграції, яка припадає на другу половину другої декади березня та першу половину третьої декади, є найбільш інтенсивною. У поточному році спостерігається збільшення кількості прильотів щодня, що свідчить про активний процес міграції.
За попередніми даними, піки з найбільшою частотою прильотів лелеки зазвичай відзначалися між 15 і 22 березня. Проте, важливо зауважити, що ці дати можуть змінюватися в залежності від різноманітних факторів, включаючи кліматичні умови та інші природні фактори, – додає пан Олександр.