На Полтавщині відновили роботи з будівництва першої української бетонки (ФОТО)

Источник:  shotam.info  /  10:58, 24 Февраля 2020

Дорогу роблять за новою технологією – з бетону. Її розширять до 4 смуг, загальна товщина покриття становитиме 1,5 метрів!

Через теплу погоду на Полтавщині раніше стартував сезон продовження будівельних робіт на автошляху Н-31 #Дніпро_Решетилівка.

“Ми продовжуємо реалізовувати державний інвестиційний проект з реконструкції даної дороги. В кінцевому результаті буде збудовано майже 80 км дороги з цементобетонним покриття (по дві смуги в кожному напрямку)”, – йдеться в повідомленні пресслужбі дорожників.

Наразі роботи виконують на обході м.Кобеляки та с.Красне Кобеляцького району.  Робітники знімають верхній рослинний шар ґрунту, триває влаштування земляного полотна, геодезичне планування. 

Також зазначається, що на мосту через р.Ворскла триває будівництво опор.

Нагадаємо, що траса Н-31 Дніпро – Решетилівка – перша в Україні бетонна дорога. Вона пролягає в Полтавській області, раніше мала позначення Р-52 та мала статус регіональної. Тепер їй надано назву Н-31 та статус національної. Дорога відходить від міжнародної траси М03/Е40 Київ-Полтава-Харків й сполучає столицю та Дніпро з Запоріжжям.

Дорогу роблять за новою технологією – з бетону. Її розширять до 4 смуг, загальна товщина покриття становитиме 1,5 метрів! Зокрема, нижній шар – закріплений та стабілізований ґрунт має товщину 70 см, шар цементоґрунту 30 см. Далі йдуть 18 см пісного бетону та 26 – важкого бетону. На поздовжніх та поперечних швах на глибині 13 см вкладаються армувальні елементи.

Наверх