На півдні Одещини розцвіли різдвяні квіти

Джерело:  yug.today  /  16:35, 5 Січня 2023

Під час новорічних свят квітне пізньоцвіт анкарський, або по-місцевому брандушка. Ця квітка занесена до Червоної книги України як вразливий вид

Під кінець 2022 воєнного року на теренах української Бессарабії з’явилися перші різдвяні квіти. Про те, де зараз можна помилуватися дивним явищем, розповів в Фейсбук еколог Іван Русєв. І, як і зазвичай, вчений поділився фото, які зробив під час своїх прогулянок.

Наразі погода на півдні Одеської області виглядає як у пору глибокої осені чи ранньої весни. Особливо легко сплутати зиму з весною на вододілі між річкою Когильник та малою річкою Сарата. Місцеві називають його Мангитська гора. Тут під час новорічних свят квітне пізньоцвіт анкарський, або по-місцевому брандушка. Ця квітка занесена до Червоної книги України як вразливий вид.

«Що важливо розуміти, що генетична програма, яка закладена в цей крихітній квітці, сильніша за обставини, що складаються кожен зимовий сезон. Вже багато років поспіль я спостерігаю за пробудженням пізньоцвіта анкарського на Різдво недалеко від Татарбунар. Його ареал у цих краях щорічно скорочується і дивовижна рослина може скоро взагалі зникнути. Аль зараз він вже квітне майже 10 днів. Перші квіточки з’явилися на Різдво за Григоріанським календарем 25 грудня 2022 року. Пізньоцвіт анкарський, який я довго шукав і знайшов зовсім невелику галявину, затиснутий потужним антропогенним тиском. Шкода, що незабаром може не залишитись споконвічних його місць життя», – поділився враженнями та розмірковуваннями Іван Русєв.

На фото, які зробив Іван, галявини дійсно виглядають так, ніби зараз початок березня. На аромат квітів навіть бджілки прилітають.

Вгору