Води Чорного моря з»єднались з лиманськими.
Про це повідомив співробітник нацпарку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв на сторінці у Facebook.
Шалений вітер, який вирував на Одещині дві доби надув бархани, за яким сховалися від шторму водоплаваючі птахи, а величезні волни створили прирву, яка з’єднала море з лиманом.
Рівень лиманів за літо падає, тому кефалі та інші водні організми абсолютно не мають шансу вибратися у відкрите море і вільно мігрувати з моря до лиманів і назад. В цей час унікальна водна екосистема національного парку потребує морської води. Адміністрація парку неодноразово намагалася штучно з’єднати морські та лиманські води. Але, за словами Русєва, місцева влада та браконьєри, яким було вигідно позбавити рибу шансів вибратися у відкрите море і тим самим забезпечити собі великі улови, заважали в цьому. Декілька разів чиновники просто заривали прирву між морем та лиманами. Але, завдяки шторму, природа вирішила проблему сама.
І ось я дойшов до планованого місця і побачив, що в одному місці на піщаному пересипу є невелика але з потужною течією прорва. Нарешті природа сама вирішила екологічне питання, вирішення якого блокували довгій час різні люди. Будемо сподіватися, що ще кефаль з лиманів зможе вийти у море на зимівлю, да і води трішки добавиться у лиманах, – написав Іван Русєв.