Нема питань – нема проблем? Одеса, єдине місто в Україні де не розглядають петиції до місцевої влади

Джерело:  usionline.com  /  19:25, 18 Грудня 2023

Не можна сказати, що в Одесі влада зовсім перестала звертати увагу на вимоги та думку містян, бо по деяким питанням все ж проводить опитування. В основному, влада офіційно цікавиться питанням топонімічними перейменуваннями

Так, за останні три роки в Одесі не була розглянута жодна петиція громадян до міськради. А с початком війни, хоча, в умовах воєнного стану електронні петиції до влади залишилися для містян чи не єдиним способом висловити позицію, зокрема про роботу органів місцевого самоврядування, в Одесі узагалі закрили доступ до цього інструмента.

Про це кореспондент Української Служби Інформації дізнався на сайті міськради та досліджень руху ЧЕСНО.

Соціально активний громадянин. Одеса – наш спільний дім. Давайте разом робити його благоустроєним! Бери участь у конкурсі проєктів, подавай петиції, – було вказано на сторінці платформи на сайті міста.

Зараз цей розділ «тимчасово закритий», але й до закриття з 74 петицій жодна не була розглянута.

До закриття можливості подання петицій місцева влада встановлювала строки збору підписів і необхідну для розгляду кількість голосів самостійно. Значна частина міст України затвердила бар’єр на рівні 250–300 голосів, тоді ж, як в Одесі вимагалося збирати принаймні тисячу. До речі, петиції про зменшення кількості підписів не були розглянуті також.

Наразі найвищі показники підтримки жителями місцевих петицій — понад 35% зареєстрованих петицій за 2020-2023 роки — отримали необхідну кількість голосів та були розглянуті місцевими радами Ужгорода та Полтави. В Сумах голоси зібрала чверть зареєстрованих петицій.

С початком війни можливість подавати петиції до міськрад закрили також Миколаїв та Херсон, але це можна пояснити: Херсон було окуповано, Миколаїв знаходився зовсім близько до лінії фронту. При цьому, до скасування подання петицій у Миколаєві та Херсоні з 2020 року деякі звернення все ж були розглянуті.

Не можна сказати, що в Одесі влада зовсім перестала звертати увагу на вимоги та думку містян, бо по деяким питанням все ж проводить опитування. В основному, влада офіційно цікавиться питанням топонімічними перейменуваннями. Більш вагомі питання, наприклад про знос чи перенесення пам’ятника Катерини ІІ, одесити вирішували через звернення до президента, а питання розподілу місцевого бюджету — «кавою на Думській» щосуботи.

Вгору