Офіційна заява про припинення газопостачання з 23 травня

Источник:  vchasnoua.com  /  07:32, 24 Мая 2022

Зупинено газопостачання Донецької та Луганської областей через пошкоджений окупантами магістральний газопровід, - Оператор ГТС

Зупинено газопостачання Донецької та Луганської областей через пошкоджений у понеділок обстрілами російських військ магістральний газопровід

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Як повідомив "Оператор ГТС України", цим газопроводом транспортували газ до населених пунктів Донецької та Луганської областей, з 14:00 подання природного газу до цієї ділянки ГТС припинено.

Газопостачання залишиться лише у Комарській та Олександрівській ТГ, які мають альтернативне джерело газопостачання.

Відключення не стосується Комарської ОТГ та Олександрівської ОТГ: с. Мирне, с. Iскра, с. Пiддубне, с. Зелений Гай, с. Воскресенка, с. Новохатське та Олександрівської ОТГ: с. Мирна Долина, с. Новознаменівка, с. Мар’ївка, с. Бузинівка, с. Знаменівка, с. Петрівка Друга, с. Микільське, с. Зелений Брід, с. Новобахметьєве, с. Новий Кавказ, с. Новоалександрівка, с. Єлизаветівка.

В цих громадах під’єднання від іншого джерела розподілу природного газу.

Іншим споживачам природного газу необхідно:

1. Перекрити газові крани на газових приладах та на газопроводі до приладів.

2. Перекрити запірний пристрій на газопроводі-вводі до приватного будинку (стосується лише приватного сектору), комунально-побутового об'єкта, промислового підприємства.

Голова ДонОВА Павло Кириленко також попередив про дуже складну ситуацію з постачанням газу до споживачів у Донецькій області.

Він повідомив, що основний вузол, через який газ раніше йшов до нас, розташований на Луганщині. Зараз цей вузол окупований росіянами, і подача газу через нього припинена. Резервний вузол було пошкоджено у квітні внаслідок бойових дій.

Підприємство не має змоги почати ремонт через постійні обстріли російської армії. Кожен новий обстріл спричиняє падіння тиску в мережах, і це також ускладнює роботу всієї системи. Все це може вже найближчим часом призвести до повної зупинки газопостачання в області.

"Виконання відновлювальних робіт та відновлення транспортування газу неможливі через активні бойові дії. Альтернативні варіанти транспортування газу до регіонів відсутні через несанкціоноване втручання у роботу ГТС на території, окупованій російськими військами", - зазначив оператор.

Одночасно співробітники ОГТСУ залишаються на території регіонів, перебувають на постійному контакті з військовими та представниками військово-цивільних адміністрацій, щоб за першої нагоди розпочати відновлення пошкодженої газотранспортної інфраструктури, зазначено в повідомленні.

Наверх