Окупанти визнають свою неспроможність в Херсоні «у сфері освіти»

Источник:  arc.construction  /  13:34, 28 Июля 2022

Як визнала 27 липня фейковий функціонер злочинного «департаменту освіти і науки Севастополя» Лариса Сулима, серед «севастопольських педагогів» вдалося знайти лише п’ять «майбутніх директорів шкіл» та ще 25 осіб для злочинної «методичної підтримки» та «переходу на російську мову навчання» в Херсоні та Мелітополі

Як ми вже повідомляли, попре палке бажання ключових кримських колаборантів взяти участь у розграбуванні захоплених росіянами Хесрону та Мелітополю, Кремль доволі реально констатує низький рівень «корисності» від окупаційних «адміністрацій» Криму для розбудови злочинного режиму на захопленому агресором материковому півдні України.

Основною «сферою відповідальності», яку російські загарбники спустили до своїх маріонеток на окупованому півострові, стала «організація освіти». Втім, вже писалося, що замість обіцяних «десятків тисяч педагогів» кримські колаборанти наразі влаштували фейкову «перепідготовку» до ста осіб у Євпаторії, із гучним піаром цього дійства, де відмітилися не лише кримські «говорючі голови» окупантів, але й заступник голови державної думи Анна Кузнєцова.

Не вплинуло на ситуацію й фейкове «призначення» до Херсону злочинним «міністром освіти» Михайла Родікова, який після 2014 року виконував протиправні завдання агресора із переведення Севастополя «на російські освітні стандарти». Та декілька діб тому Родіков «надав інтерв’ю» російській пропаганді у якому фактично «умив руки», розписавшись у власній неспроможності «налагодити освітній процес».

Зокрема Родіков скаржиться, що українська влада «усім [педагогам] платить зарплати на карточки» та що він «поки не запрошував» «свою команду фахівців з Севастополю» адже це «занадто небезпечно» та що «системи управління немає». При цьому Родіков визнає, що у Херсонській області до російського вторгнення діяло 424 школи, 482 дитячих садочки. 40 закладів професійної освіти та 5 – вищої освіти.

У цьому вимірі примітно, що 26 липня злочинна фейкова «адміністрація» заявила про нібито «створення» на Херсонщині «22 бюджетних шкіл та 21 дитячого саду». Цей мізерний, відносно до загальної кількості, рівень «установ освіти», для яких окупанти спромоглися знайти хоча б якихось колаборантів, прямо показує справжне ставлення населення окупованого материкового півдня України до російських загарбників.

При цьому проводити «десанти кримських вчителів» у окупантів також виходить в основному лише в рамках обіцянок. Як визнала 27 липня фейковий функціонер злочинного «департаменту освіти і науки Севастополя» Лариса Сулима, серед «севастопольських педагогів» вдалося знайти лише п’ять «майбутніх директорів шкіл» та ще 25 осіб для злочинної «методичної підтримки» та «переходу на російську мову навчання» в Херсоні та Мелітополі.

З огляду на наявність у Херсонщині сотень установ середньої освіти очевидно, що «педагогічний потенціал» кримських колаборантів нездатний задовольнити злочинні задуми агресора. І навіть досвід Сулими, яка до 2021 року займалася на посаді заступника міністра освіти та науки Татарстану саме русифікацією цієї республіки, явно не стане наразі для Кремля панацеєю.

Наверх