Укренерго розповіла про найважчий опалювальний сезон в історії української енергосистеми у цифрах.
Мовиться, що жодна європейська енергосистема не зазнавала такої масштабної спроби знищення: понад 1200 ракет та дронів випустили росіяни по ключових енергетичних об’єктах. Понад 250 із них таки влучили у ціль — 43% магістральних мереж було пошкоджено. Обстріляні й зазнали різного ступеню ушкоджень усі теплові та гідроелектростанції.
В Укренерго говорять, що за оцінкою Світового банку й ПРООН масштаби руйнувань, завданих українській енергосистемі виняткові: лише першочергові потреби на відновлення та захист високовольтної мережі «Укренерго» цьогоріч складають майже 1 млрд доларів.
В Укренерго нагадали, що шість найхолодніших місяців року ворог намагався забрати у нас світло та тепло, знищуючи енергетичну інфраструктуру. Українські енергетики звели ці спроби нанівець.
«Люди наймирнішої професії відкрили свій фронт — енергетичний. Ворог зосереджено бив по електростанціях і об’єктах магістральних мереж. А одразу після закінчення повітряної тривоги в бій вступали ремонтні бригади — тільки у нас, в „Укренерго“, це понад 1500 фахівців. Резервні схеми — щоб якнайшвидше відновити живлення споживачів, неординарні технічні рішення — щоб відремонтувати пошкоджене, тисячі годин перемовин та пошуки в 40 країнах світу — щоб знайти нове на заміну знищеному», — говорять в Укренерго.
На допомогу прийшли європейські партнери: «Укренерго» вже отримало майже 500 одиниць обладнання, ще більше виготовляється та їде в Україну. Завдяки об’єднанню зусиль, станом на сьогодні, повернуто в роботу, хоч подекуди й частково, 80% пошкодженої магістральної мережі.
Зараз електростанції виробляють достатньо електроенергії, щоб забезпечити потреби споживачів, а стан мереж дозволяє обходитися без відключень.
«А ми вже зараз готуємося до наступного опалювального сезону. Не можемо розраховувати, що російські атаки припиняться. Але будемо 24/7 робити усе можливе, щоб в українських містах не згасало світло», — запевнили в Укренерго.
Про найскладніший в історії Києва опалювальний сезон з обстрілами енергоінфраструктури столиці розповів «Вечірньому Києву» заступник голови КМДА.
Про втрати української гідроенергетики, які на окремих ділянках через дії окупантів на грані катастрофи, нам також розповів керівник Укргідроенерго. Втрати для гідроенергетиків складають 40 мільярдів гривень.