Пам'ятка для українців: як безпечно переписуватись у соцмережах та месенджерах

Джерело:  apostrophe.ua  /  08:21, 28 Березня 2022

Мінцифра опублікувала правила безпечного листування у соціальних мережах та месенджерах

У нинішній час смартфон для українців - справжня цифрова зброя, за допомогою якої десятки тисяч людей захищають нашу державу. Ми можемо повідомляти про пересування ворога, займатися волонтерством, налагоджувати бізнес, боротися з роспропагандою або просто дізнаватись, як себе почувають рідні. Однак, не варто забувати можливі ризики.

Мінцифра опублікувала правила безпечного листування у соціальних мережах та месенджерах.

Що не треба надсилати

Перше. Не діліться геолокацією навіть з найближчим другом, оскільки цю інформацію може побачити й ворог. Не надсилайте вашу локацію, розташування українських військ чи складів боєприпасів ЗСУ.

Друге. Не пересилайте в месенджерах та соцмережах паролі від банківських карток, гаджетів тощо. Якщо це терміново потрібно, то використовуйте спеціальні програми зашифрованих миттєвих повідомлень.

Третє. Не надсилайте в месенджери (друзям чи родичам) інформацію про пересування ворога, краще одразу повідомте про це ЗСУ через чатбот єВорог @evorog_bot, після чого видаліть переписку.

Зараз почастішали випадки, коли окупант намагається заволодіти нашими даними як у кіберпросторі, так може й фізично викрасти смартфон. З цих причин необхідно бути пильними та не забувати про правила безпечного листування в соцмережах і месенджерах. Обов'язково ставте надійні паролі та бережіть себе.

Раніше "Апостроф" повідомляв про те, що російські диверсанти, коригувальники вогню, розвідники, а часом і шахраї “полюють” на українців у месенджерах та соцмережах.

Вгору