Пенсії під час війни: що потрібно знати жителям Донеччини

Джерело:  v-variant.com.ua  /  07:15, 28 Жовтня 2022

Відповідаємо на головні питання

Як отримати пенсії на деокупованих територіях? Чи працюють мобільні відділення Укрпошти? І на що розраховувати українцям в окупації? Відповідаємо на головні питання

Навіть в умовах війни робітники ПФУ знаходять можливості здійснювати виплати жителям населених пунктів, що знаходяться близько до лінії фронту.

Як це відбувається в Донецької області — читайте у матеріалі.

Безперебійне отримання пенсій на підконтрольній території

У Пенсійному фонді пояснюють, що виплати продовжують надходити українським пенсіонерам на підконтрольних територіях Донецької області у звичайному режимі через відділення “Укрпошти” або на рахунки банківських установ, де попередньо було оформлено отримання виплати.

Виплата коштів продовжується традиційними способами — або у поштовому відділені, або шляхом доставки коштів українцям та українкам додому за місцем фактичного проживання.

Кириленко обговорив потреби й проблеми деокупованих Святогірської та Лиманської громад разом із місцевою владою

У разі зміни місця проживання, тимчасово або на постійній основі, українцям потрібно звернутись особисто до Пенсійного фонду (завітати до відділення, подзвонити або через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг фонду) та повідомити нову адресу проживання.

Як результат, пенсійні виплати почнуть надходити по новому місцю проживання тими ж способами, що вже були зазначені вище.

Заступниця директора Департаменту пенсійного забезпечення, Любов Бричок пояснює, що Пенсійний фонд України може отримати від “Укрпошти” письмове повідомлення про відсутність можливості здійснювати виплату і доставку пенсій одержувачам. Мова йде про окуповані території, або міста та селища, в яких відбуваються постійні обстріли, це ускладнює роботу поштового оператора.

У такому випадку ПФУ усі пенсійні виплати перераховує на рахунки, які відкриваються в “Ощадбанку” без отримання попередніх заяв від одержувачів.

У ПФУ повідомляють, що пенсіонери та пенсіонерки з окупованих територій можуть зняти й отримати пенсійні виплати, але для цього їм потрібні дістатись будь-якого відділення “Ощадбанку”.

Перший банкомат Ощадбанку вже запрацював у Святогірську після визволення з окупації рф: фото

Деокупований Святогірськ, фото з Facebook Павла Кириленка

Якщо ж до цього території будуть звільнені й“Укрпошта” відновить можливість здійснювати виплату, суми пенсій повертаються банком Пенсійному фонду України для подальшої виплати через поштові відділення.

Пенсійні виплати на деокупованих територіях

У деокупованих населених пунктах Донецької та Луганської області Пенсійний фонд України без попередніх звернень одержувачів забезпечує відновлення виплати пенсій. Виплату “Укрпошта” здійснює особисто одержувачу.

Зазначається, що у разі неотримання одержувачами виплат протягом двох виплатних періодів виплата пенсій буде здійснюватись шляхом перерахування коштів на рахунки, які відкриваються в “Ощадбанку” без отримання від одержувачів попередніх заяв.

пенсії Донеччина

Виплата пенсій на деокупованих територіях. Фото: Фейсбук “Укрпошти

“Для українців, які змушені залишити або покинути своє місце проживання через бойові дії, тимчасової окупації тощо, пенсійне забезпечення здійснюється відповідно до законодавства України. Тобто, в іншому населеному пункті через відділення “Укрпошти” або шляхом перерахування на рахунок банківської установи”, — повідомляє пані Любов Бричок, заступниця директора Департаменту пенсійного забезпечення, надання житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України.

Раніше “Східний Варіант” повідомляв, що після деокупації населених пунктів Донеччини та зі згоди військових до міст та селищ одразу заїжджають мобільні відділення “Укрпошти” з можливістю обслуговувати людей та надавати їм пенсійні та соціальні виплати.

Якщо під час окупації українці та українки не отримували пенсії та не мали змоги зняти гроші з рахунку – виплати знаходяться на окремому рахунку в банку та у разі відновлення роботи “Укрпошти” у тому населеному пункті гроші виплачуються особисто.

Вгору