Переселенцям та тим, хто повертається в Україну з міграції, надаватимуть допомогу

Джерело:  vechirniy.kyiv.ua  /  16:31, 31 Січня 2024

Про це повідомляє Урядовий портал

Уряд прийняв відповідну постанову 26 січня про призначення допомоги на 6 місяців. Зокрема, мова йде й про родини, що повернулись в Україну після тривалого перебування за кордоном.

Постанова розширює можливості призначення допомогти малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися. Про це повідомляє Урядовий портал.

Йдеться про те, що раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх 3-х місяців. Тому родини ВПО, в яких люди втратили роботу, не могли отримати таку додаткову допомогу. Так само й родини вимушених українських мігрантів, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там.

У Мінсоцполітики наголошують: відтепер ситуація змінилася. Оскільки Уряд має на меті підтримати ВПО та українців, які повертатимуться із-за кордону та ще не встигли працевлаштуватись в Україні і не мають власних джерел доходів, допомога призначатиметься на 6 місяців:

  • для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ.
  • для родин внутрішньо переміщених осіб, які, внаслідок переміщена, не працювали або не сплачували ЄСВ.

У Мінсоцполітики підкреслили, що аби сприяти поверненню українців до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується зі стимулюванням до працевлаштування. Люди мають протягом двох місяців після призначення допомоги або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості, аби фахівці Центру допомогли таким особам знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію.

У Мінсоцполітики нагадали, що допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї, так наразі (для працездатних осіб це — 55% прожиткового мінімуму (1665.4 грн), для дітей — 140% (віком до 6 років — 3588,2 грн, від 6-18 років — 4474.40 грн), для осіб, які втратили працездатність — 100% (2 361 грн). Таким чином допомога розраховується як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

Нагадаємо. З 1 грудня виплати внутрішньо переміщеним особам продовжують деяким категоріям отримувачів на другий 6-місячний період без додаткового звернення.

Вгору