Українці, які 45 днів без вагомих причин перебувають за кордоном, не вважатимуться внутрішньо переміщеними особами. З 1 серпня їх позбавлять державних виплат.
Про це в ефірі телемарафону заявила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.
"Якщо людина... станом на 15 липня мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, то тоді вона обрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення. А допомога спрямовується на тих, хто є внутрішньо переміщеними особами", - пояснила Марчак.
Вона наголосила, що у держави є інформація з приводу того, чи виїжджала людина за кордон.
"Якщо через державні реєстри будемо бачити, що людина протягом тривалого часу перебуває за кордоном і для цього немає таких тимчасових підстав, як лікування, стажування, відрядження, то тоді виплати такій особі буде припинено. Але якщо у державних реєстрах помилкова інформація, або людина чи родина вже повернулися з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соціального захисту, і такі виплати продовжаться", - сказала заступниця міністра.
Посадовиця нагадала, що з 1 серпня виплати від держави будуть припинені тим, хто повернувся в місце проживання, а також тим, хто постійно перебуває за кордоном.
За словами заступниці міністра, у 2023 році на виплати внутрішньо переміщеним особам спрямовано 57 млрд грн, щомісяця виплачується 6,2 млрд грн. Дорослі працездатні особи отримують 2 тис. грн щомісячно, діти та особи з інвалідністю - 3 тис. грн.
Як повідомлялося, за даними Мінреінтеграції, в Україні налічується близько 7 млн внутрішньо переміщених осіб. Джерело: https://censor.net/ua/n3431368