З’явилась перша в Україні онлайн-платформа, де зібрана вичерпна інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни.
«Платформа допомоги врятованим» — ресурс, який містить контакти ключових сервісів та служб допомоги постраждалим. Усі сервіси є безпечними, конфіденційними та безоплатними
«Усі підрозділи системи МВС зараз залучені до відсічі ворога та виконують непритаманні їм раніше функції. Слідчі Нацполіції фіксують близько 95% з усього масиву воєнних злочинів. Серед них розстріли евакуаційних колон, катування, вбивства, депортація мирного населення, а також сексуальне насильство як зброя проти цивільних», — зазначила Катерина Павліченко, заступниця міністра МВС під час презентації Платформи.
Катерина Павліченко, заступниця міністра МВС.
За словами Павліченко, органами НПУ виявлено 50 місць, в яких росіяни незаконно утримували та катували українських громадян.
Від початку повномасштабного вторгнення мільйони українців відчули на собі наслідки війни та потребують комплексної підтримки — соціальної, гуманітарної, правової, психологічної.
Презентація Платформи допомоги врятованим.
«Опинившись у відносній безпеці, вони відчувають себе розгубленими та часто просто не знають, як і куди звернутися по фахову безоплатну допомогу. Платформа допомоги врятованим має полегшити їм доступ до перевірених сервісів та ініціатив», — сказала Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.
Ольга Стефанишина, Віцепрем’єр-міністр України
Надалі онлайн-майданчик буде масштабуватися та удосконалюватися.
«Така платформа є дуже потрібним інструментом як для громадян, так і для відомств, робота яких направлена на надання комплексної допомоги людям, постраждалим від війни», — зауважила заступниця очільника МВС.
Сьогодні на території України функціонують 5 Центрів допомоги врятованим у Києві, Львові, Дніпрі, Запоріжжі та Чернівцях, кожен з яких співпрацює з мобільними бригадами Нацполіції. Незабаром планується відкриття ще п’яти Центрів.
У найближчих планах — додаткові розділи із сервісами, що працюють для розвитку та освіти дітей. Платформа також надаватиме доступ до ініціатив, які допомагають українцям й українкам знайти нову роботу, перекваліфікуватись та підвищити свій економічний потенціал.
Роботодавці віддають перевагу ВПО: де і як переселенцям знайти роботу у Києві. Сьогодні у столиці офіційно зареєстровано понад 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб.