«Погані дороги»: Україну на «Оскарі» представить фільм про війну на Донбасі

Источник:  vchasnoua.com  /  09:57, 27 Сентября 2021

Український Оскарівський комітет обрав фільм-кандидата що представлятиме Україну на 94-й премії «Оскар»

Україну на 94-й премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» представить стрічка «Погані дороги» режисерки Наталки Ворожбит.

Художній фільм складається з чотирьох новел. Події відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Кожна з новел розповідає про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни. Чотири розбиті дороги, чотири типи стосунків, питання любові, довіри, зради, ненависті, порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.

Перша історія відбувається на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи, друга історія про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. Третя новела про утримування в полоні української журналістки, і в четвертій розповідається про те, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати за це її господарям, які, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все.

Цього року обирали фільм від України 11 членів комітету. 3 члени комітету не мали права голосувати через конфлікт інтересів, як члени творчої групи та дистриб'ютор фільмів-кандидатів.

«Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали „Поганим дорогам“ свої призи. Побажаємо творцям стрічки успіху!», — сказав Алік Шпилюк, Голова Українського Оскарівського комітету.

Наверх