Поради ґрунтуються на суб’єктивному сприйнятті війни, власному досвіді та інструментах самопідтримки

Джерело:  bigkyiv.com.ua  /  12:22, 22 Квітня 2023

Як цивільному підготуватися до мобілізації та що не варто говорити військовим: поради від захисника-тероборонівця

Про це розповів аеророзвідник 241-ї бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Сергій Ліпко. З повномасштабним вторгненням росіян відомий стендап-комік, радіоведучий та сценарист став до лав Сил оборони України.

Сергій наголошує, що за рік більш, ніж можливо, опанувати військову справу на якомусь базовому рівні, який дозволятиме вам виконувати завдання. Наприклад, навчившись практично застосовувати міномет, пізніше ви потрапляєте на війну, відточуєте всі свої навички, здобуваєте неоціненний досвід застосування зброї в реальному бою.

Базис за рік можна опанувати. Далі — будете рости. Якщо ви аеророзвідник, то, наприклад, переходитимете з “мавіків” на якісь інші дрони, на апарати типу “крило” тощо.

На питання як готуватися цивільному до мобілізації, Сергій відповідає, що слід піти стати на військовий облік. Не треба прокрастинації, типу, ходити на фехтування з мотивацією “а раптом буде ближній бій?”. Якщо у військкоматі скажуть чекати — чекайте. Якщо скажуть їхати на полігон — їдьте на полігон для підготовки.

“Якщо чекаєте і маєте ресурси — ходіть на курси: тактику, медицину тощо. Якщо немає такої можливості — не шкодьте собі, бережіть здоров’я для фронту, бо не завжди у війську у вас буде змога з’їсти якийсь салатик. Бігайте вранці та тренуйте витривалість. Тренуйте дихальну систему, ноги. Бажано отримати посвідчення водія — на війні це пригодиться”, – зазначає захисник.

З безкоштовного, але корисного — спілкування із знайомими друзями-ветеранами для формування якоїсь теоретичної бази. Спілкуйтеся, підтримуйте контакти з людьми, які воюють, обмінюйтеся досвідом — це безкоштовно, додає Сергій.

На його думку, цивільні не мають говорити військовим “Коли закінчиться війна, Серьога?”. Не знаю. Уявлення не маю.

Крім цього, боєць зауважує, що у відпустці не варто ставитися до нього так, наче він якась інша людина.

“Ставтеся до мене, як до тієї самої людини, яку ви знали. Я той самий ваш знайомий, друг, колега. Нічого не змінилося — просто трішки змінилися життєві обставини.От ця внутрішня напруженість цивільного, який розмовляє з військовим, обережність — вона трішки тебе “розганяє”, ти не відчуваєш себе тим, ким був”, – радить Ліпко.

Вгору