Рада заблокувала законопроекти, які давали можливість відновити водопостачання Криму

Источник:  sprotyv.info  /  10:34, 18 Июня 2020

Народні депутати не підтримали законопроекти №2831-1 та №2831-2 про перелік підприємств, які не підлягають приватизації

Народні депутати не підтримали законопроекти №2831-1 та №2831-2 про перелік підприємств, які не підлягають приватизації. За таке рішення проголосували 19 і 56 народних депутатів відповідно при необхідних 226, пише «Радіо Свобода».

Наслідком прийняття одного з цих проектів могло стати зняття перешкод для подачі води до анексованого Криму, оскільки з тексту обох документів виключили Управління Північно-Кримського каналу та Управління Головного Каховського магістрального каналу. Це два державні підприємства, котрі можуть забезпечувати подачу води з материка на півострів.

«Держава має обмежені можливості впливати на приватного власника таких каналів і налагодити постачання води в Крим було би достатнього легко. Уряд би міг сказати: ми тут не при чому, це приватна ініціатива», – розповів у коментарі Радіо Свобода Ярослав Юрчишин, народний депутат від фракції «Голос». На його думку, це могла бути спроба реалізації російського сценарію.

Народні депутати від партії монобільшості цю версію заперечують.

«Це були альтернативні законопроекти до основного проекту, який ще у лютому зареєстрував уряд Олексія Гончарука. Відповідно до закону України, перелік заборонених до приватизації об’єктів має затверджувати Верховна Рада за поданням Кабінету Міністрів. Відповідно, уряд Гончарука пішов у відставку і сьогодні ми ці проекти відхилили та не підтримали», – розповів Народний депутат від фракції «Слуга народу» Олексій Мовчан.

Стосовно зазначених вище підприємств (Управління Північно-Кримського каналу та Управління Головного Каховського магістрального каналу) Мовчан сказав, що «треба перевіряти, які підприємства можуть давати воду в Крим, а які ні».

«Щодо води в Крим, то я маю сумніви щодо того, що ці підприємства (які подають воду в Крим — ред.) хтось може передати на приватизацію, тому що вони є стратегічними для управління державою», – сказав Мовчан.

Як повідомляла група «ІС», окупанти визнали, що води для цивільного населення Криму достатньо.

Наверх